اخبار روزاخبار استان یزد

داستان انقلاب اسلامی‌باید به زبان‌های مختلف ترجمه شود

رئیس کمیته دانشگاهیان، اساتید و علمی و پژوهشی کنگره ملی شهدای یزد گفت: به منظور آشنایی فرهنگ های دیگر با انقلاب اسلامی باید داستان آن به زبان های مختلف ترجمه و به دنیا عرضه شود.

قاسم برید لقمانی در نشست خبری کمیته دانشگاهیان، اساتید و علمی‌پژوهشی دومین کنگره ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد با اشاره به اینکه استان یزد ۱۳۵ شهید دانشجو دارد، اظهار کرد: برنامه‌‌‌های این کمیته در هشت کارگروه شاخص با مدیریت دانشگاه‌‌‌های استان برنامه ریزی و تا پایان کنگره و حتی پس از آن نیز ادامه دارد.

وی افزود: کارگروه هنری با مسئولیت دانشگاه علم و هنر، کارگروه عمرانی با مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی، کارگروه علمی‌پژوهشی با مسئولیت بسیج اساتید، کارگروه تولید محتوا با مسئولیت جهاد دانشگاهی، کارگروه تالیفات با مسئولیت دانشگاه علمی‌کاربردی، کارگروه مسابقات با مسئولیت دانشگاه فنی و حرفه ای، کارگروه آزاد اندیشی با مسئولیت نهاد رهبری استان و کارگروه سبک زندگی با مسئولیت نهاد رهبری دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه یزد گفت: با همکاری کارگروه عمرانی دانشگاهیان، حدفاصل چهار راه پژوهش به میدان عالم و بلوار شهدای گمنام ساماندهی و به نقش ۲۱ شهید دانشجو استان از دانشگاه‌‌‌های یزد، علوم پزشکی و آزاد اسلامی‌مزین می‌شود.

برید لقمانی با اشاره به تدوین و حمایت از پایان نامه‌ها و مقالات دانشجویان به همت کارگروه علمی‌پژوهشی، افزود: در مجموع ۴۰ پایان نامه و مقاله دانشجویی در سطح کارشناسی حداقل ۵۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد دو میلیون تومان و در سطح دکتری به مبلغ پنج میلیون تومان حمایت می‌شود.

فراهم کردن شرایط عقد ساده در جوار شهدای گمنام دانشگاه یزد

رئیس کمیته دانشگاهیان، اساتید و علمی‌و پژوهشی کنگره ملی شهدای یزد اظهار کرد: به منظور حمایت و ترویج ازدواج آسان در سطح دانشجویان با محوریت فرهنگ سازی سبک زندگی شهدا کارگروه سبک زندگی اقدام به فراهم کردن شرایط عقد ساده در جوار شهدای گمنام دانشگاه یزد و تامین جهیزیه آسان برای دانشجویان نیازمند می‌کند.

وی ادامه داد: ساخت مستند تلوزیونی شهید حسین بخشنده و شهید ناصر دادرس، بوکمال، ابداعات و نوآوری‌‌‌های رزمندگان یزدی، ساخت کمیک موشن در مورد پنج شهید شاخص استان، ساخت ۱۰ پادکست صوتی معرفی شهدا، ساخت مجموعه پوستر ابرقهرمان و اینفوگرافی در مورد ویژگی‌‌‌های برجسته سرداران شهید و شهدای دانشجو، ساخت فیلم کوتاه مداربسته در مورد مادران شهدا و ساخت نماهنگ عمار با موضوع شهید سلیمانی و شهید فخری زاده از جمله برنامه‌‌‌های کاگروه تولید محتوا و رسانه کمیته دانشجویان است.

اهمیت شناساندن زندگینامه شهدا و داستان انقلاب در جامعه

برید لقمانی با اشاره به اقدامات کارگروه تالیفات ادامه داد: تالیف شش عنوان کتاب با موضوعات زندگینامه شهید محمد حسین رمضانخانی، زندگی نامه شهید محمود برزگری، ابداعات، اختراعات و نوآوری‌‌‌های رزمندگان یزدی در دفاع مقدس، زندگینامه شهید سیدرضا میرحسینی، داستان‌‌‌های کوتاه و جذاب از شهدای یزد، مجموعه ۱۰ جلدی دریا در کویر و… از جمله اقدامات این کمیته است.

وی افزود: برگزاری مسابقات خلاقانه و جذاب و برگزاری تریبون‌‌‌های آزاد و کرسی‌‌‌های آزاد اندیشی از اقداماتی است که کارگروه‌‌‌های مسابقات و آزاد اندیشی برگزار می‌کنند.

رئیس کمیته دانشگاهیان، اساتید و علمی‌و پژوهشی کنگره ملی شهدای یزد در پایان اظهار کرد: با توجه به اینکه شناساندن زندگینامه شهدا و داستان انقلاب به همه فرهنگ‌ها امری مهم و ضروری است به همین منظور زندگی نامه شهدا و داستان انقلاب را به زبان‌‌‌های مختلف ترجمه خواهیم کرد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا