هنرمندان سفال و زیلوی میبد موفق به کسب سه نشان ملی مرغوبیت آثار در پنجمین دوره داوری این رویداد کشوری که هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود. شدند.

مسوول پیگیری امور صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میبد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طاهره کشتکار و عبدالکریم غنی پور در حوزه زیلو بافی و امیرعلی زارع در صنعت دستی سفال و سرامیک نشان ملی مرغوبیت صنایع دریافت کردند.

علی اکبر جعفری نژاد آثار یادشده که موفق به اخذ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شدند را شامل سجاده زیلوبافی و بافت زیلو به ترتیب ارایه شده از سوی شرکت تعاونی زیلوبافان و موزه زیلوی میبد و قاب و قدح سرامیکی با طرح زیلو ارایه شده از سوی شرکت تولیدی  میبد مروارید عنوان کرد.

این فعال حوزه صنایع دستی تصریح کرد: مجموع آثار ارسالی استان یزد به پنجمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در ۱۵ آبان سال ۹۸، ۲۷ اثر بود که از میان آنها ۱۸ اثر موفق به دریافت نشان شدند که از میان آنها سه اثر هنرمندان میبدی است.

بیش از ۵۰۰ نفر در صنایع دستی  زیلوبافی، سفال و سرامیک و کاربافی میبد مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش تارنمای اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، برنامه نشان ملی مرغوبیت هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود.

۴۲ نفر با ۷۷ اثر از استان یزد در مرحله استانی این رویداد در رشته‌‌‌های سفال نقش برجسته، چیلانگری، تولیدات چرم دست دوز، زیورآلات سنتی، گلیم بافی، حصیر بافی، زیلو بافی، بافته‌‌‌های داری، دارایی بافی، سفال و سرامیک، صنایع چوب، کاربافی، سراجی سنتی، آبگینه، زردشتی دوزی و خراطی شرکت کردند.