رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه کمک‌های مومنانه در کشور به یک فرهنگ تبدیل شده‌است، گفت: سومین مرحله رزمایش کمک‌‌‌های مومنانه در کشور تا پایان سال ادامه دارد.

سردار غلامرضا سلیمانی در برنامه ذبح چهار هزار قربانی که در کشتارگاه صنعتی شهرستان مهریز برگزار شد، اظهار کرد: پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان برای مواسات، همدلی و کمک مومنانه به مردم آسیب دیده از کرونا، موج عظیمی‌از کمک‌‌‌های مومنانه در کشور شکل گرفت و بسته‌‌‌های معیشتی در سه مرحله بین بیش از سه و نیم میلیون نفر توزیع شد.

وی با بیان اینکه این کمک‌ها با همکاری خیرین و مردم نوع دوست تهیه شده است، افزود: مرحله اول رزمایش کمک‌‌‌های مومنانه در ماه مبارک رمضان، مرحله دوم در ماه‌‌‌های ذی الحجه، محرم و صفر و مرحله سوم از ۱۷ ربیع الاول شروع شده و تا عید نوروز ادامه دارد.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه استان یزد یکی از استان‌‌‌های برجسته در اجرای رزمایش کمک‌‌‌های مومنامه بوده است، گفت: یکی از این اقدامات قربانی ۴۰۰۰ راس گوسفند در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا و توزیع گوشت آن بین مردم نیازمند و آسیب دیده است که امیدواریم این حرکت ادامه داشته و الگویی برای سایر استان‌ها شود.

سردار سلیمانی در ادامه اظهار کرد: ریشه این کار در دین مبین اسلام و اعتقادات مردم است که دستور رهبر معظم انقلاب باعث عملی شدن این اعتقادات شد.

وی ادامه داد: در کنار بسته‌‌‌های معیشتی، بسته‌‌‌های بهداشتی متناسب با نیاز امروز جامعه، لوازم التحریر، هزینه آزادی زندانیان، کمک به درمان بیماران، اشتغالزایی و… نیز در مرحله سوم رزمایش نظر گرفته شده است.

کمیته ارتباطات و رسانه دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد