رئیس کمیته فرهنگی دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعلم یزد گفت: تا پایان کنگره ملی شهدا ۲۸ برنامه شاخص در این کمیته برای ترویج فرهنگ و سیره شهدا انجام می‌شود.

عباس ملازینلی در نشست خبری کمیته فرهنگی دومین کنگره ملی شهدای استان یزد با بیان اینکه باید با استفاده از فضا سازی فرهنگی ارتباط شهدا با مردم را نزدیک کنیم، اظهار کرد: باید از سیره و سبک زندگی شهدا درس بگیریم و در قالب فعالیت‌‌‌های مختلف هنری آن را به جامعه بازتاب دهیم.

وی با بیان اینکه با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب، نسل جوان در کنگره شهدا مورد توجه قرار گیرد، افزود: کمیته فرهنگی می‌تواند موثرترین و قوی ترین کمیته در کنگره شهدا باشد، از این رو در فعالیت‌‌‌های فرهنگی و هنری سعی شده است تا محتوا‌‌‌های تولید شده متناسب با کودکان و نوجوانان باشد.

رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری یزد با اشاره به اینکه این کمتیه برنامه‌‌‌های مختلفی را با کانون‌‌‌های مختلف برگزار می‌کند، گفت: با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جشنواره قصه گویی سرداران شهید و شهدای استان در بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.

ملازینلی اظهار کرد: ساخت ۳۰ دقیقه انیمیشن سه بعدی با موضوع دفاع مقدس، ۱۰ طرح اینفوگرافی با موضوع شهدا، ساخت ۱۰ دقیقه موشن گرافی با موضوع نقش سپاه الغدیر در عملیات دفاع مقدس، ساخت تیزر تبلیغاتی دومین کنگره ملی شهدای استان، ساخت ۱۰ دقیقه سرود و … از جمله فعالیت‌‌‌های کمتیه هنری در دومین کنگره ملی شهدای استان است.

اجرای چهار برنامه ویژه معرفی شهدای استان یزد

رئیس کمیته فرهنگی دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعلم یزد با بیان اینکه چهار برنامه ویژه برای معرفی شهدای استان در این کمتیه در نظر گرفته شده است، افزود: ساخت مستند ویژه شهدا، آماده سازی و آذین بندی اتوبوس گردشگری ویژه شهدا، ساخت رادیو شهر آرا با محوریت چهار شهید شاخص استان و ساخت سه قسمت ویژه برنامه یزد بانو با محوریت شهدای شاخص زن استان از جمله برنامه‌‌‌های کمیته فرهنگی است.

وی با اشاره به ساخت ۱۵ تندیس سرداران شهید توسط کمیته هنری، ادامه داد: تهیه و پخش مجموعه ۱۰ قسمتی تلوزیونی اوج هنر با موضوع شهدا، ساخت ویژه برنامه روایت عاشقی به مناسبت اولین سالگرد شهادت قاسم سلیمانی در ۹ قسمت ۴۰ دقیقه ای، مسابقه ویژه کتابخوانی با محوریت شهدای مدافع حرم، ساخت ویژه برنامه مخفی شو با محور مخصوص شهدا و… از دیگر برنامه‌‌‌های کمیته فرهنگی است.

ملا زینلی با اشاره به دومین سال برگزاری جشنواره طنز خش دلانه، افزود: بخشی با عنوان طنز دفاع مقدس به این جشنواره اضافه شد و محتواهای فرهنگی شاخص و قابل توجهی از سوی هنرمندان استان در این زمینه تولید شد.

گفتنی است؛ اجلاسیه نهایی دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد با محوریت خدمت رسانی و محرومیت زدایی اسفند ماه امسال به میزبانی شهر یزد برگزار می‌شود.

کمیته ارتباطات و رسانه دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد