اخبار روزسیاسی

شهادت سلیمانی سند شکست آمریکاست

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی سند شکست ایالات متحده آمریکا در منطقه خاورمیانه است و در واقع زبونی و سرافکندگی استکبارجهانی در عرصه جهانی همچنان ادامه دارد.

سرتیپ غلامرضا سلیمانی عصر سه‌شنبه در یادواره هزار و ۶۵۰ شهید یزد و مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی ماه ۱۳۸۸ افزود: این شهید والامقام برای شکست داعش و نجات عراق ، سوریه و برخی کشورهای اسلامی از دست دشمنان وارد نبرد شد و به تقویت جبهه مقاومت کمک کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب ادامه داد: شهید سلیمانی برای تحقق صلح و عدالت و نجات ملت‌های مسلمان از دست داعش و حامیان منطقه‌ای و جهانی با دعوت دولت سوریه وارد این کشور شد و در حالی که حدود ۸۰ درصد خاک آن در اشغال گروهک تکفیری داعش  بود با مدیریت و برنامه‌ریزی موفق به پیروزی شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: دستاوردهای مختلف انقلاب در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و علمی مدیون ایثار و جانفشانی شهداست و تمامی موفقیت‌ها برگرفته از فرهنگ والای عاشورایی است که برای همه انسان‌ها یک الگو و قابل تکثیر و استفاده است .

سلیمانی اظهار کرد: انقلاب ‌اسلامی فرهنگ و ارزش والایی دارد که محدود به منطقه و مرز خاصی نیست و امروز تمامی ستمدیدگان عالم و آزادیخواهان جهان با الگوگیری از آن برای رسیدن به عزت و سعادت استفاده می‌کنند و باید همواره در حراست از آن اقدام کرد .

وی گفت: به برکت انقلاب‌اسلامی نظام سلطه از بدو پیروزی نظام الهی ما تاکنون روز به روز دچار نابودی و شکست بیشتر شده است و این زبونی برای آنها به برکت خون شهیدان و ایستادگی مردم و درایت و رهبری‌های مقام معظم رهبری روز به روز بییشتر می‌شود .

انقلاب اسلامی مسیر تاریخ بشریت را تغییر داد

این مسوول یادآور شد: انقلاب اسلامی ملت قهرمان ایران مسیر تاریخ بشریت را با خون شهیدان و ایثار و جانفشانی های خود تغییر داد و این موضوع سرآغازی برای رسیدن به قله‌های کمال شد و باید این رویه و روحیه دینی و انقلابی که نشات گرفته از عاشورا و مکتب اسلام است گسترش یابد.

سلیمانی از تمامی افرادی که برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار در جامعه فعالیت دارند ، قدردانی کرد و برگزاری یادواره شهدای یزد را الگویی مناسب برای دیگر استان‌ها برشمرد که با همکاری مردم و مسوولان به نحو مناسب برگزار شد.

خلق حماسه ۹ دی‌ماه ملت قهرمان ایران در سال ۱۳۸۸ در لبیک به ‌فرمان مقام معظم رهبری در تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب شکل گرفت و این روز در تقویم ایران با عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شده است.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا