اخبار روزمیبد

میبد به شهرهای دوستدار کودک پیوست

شهردار میبد از الحاق شهر میبد به شهرهای دوستدار کودک خبر داد و گفت : تاکنون در این ارتباط ۱۳ شهر به عنوان پایلوت در کشور انتخاب شده‌اند و میبد چهاردهمین شهری است به این مجموعه شهرها پیوسته است.

به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد علیرضا نقوی درمراسم افتتاح کلینیک حقوق کودک با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر دستورالعمل ایجاد شهر دوستدار کودک به عنوان یک قانون از سوی وزارت کشور به شهرداری ها ابلاغ شده‌ افزود: امیدواریم شهرداری میبد هم بتواند در این مقطع با پیوستن به مجموعه شهرهای دوستدار کودک گام های مهمی بردارد.

وی در خصوص حوزه فعالیت های شهرهای دوستدار کودک عنوان کرد: قلمرو شهر دوستدار کودک فقط معطوف به مسائل فرهنگی اجتماعی نیست بلکه شامل حوزه های عمران، شهرسازی، معماری شهری، زیباسازی و … نیز می‌باشد.

افتتاح کلینیک حقوق کودک در میبد

شهردار میبد  در ادامه با اشاره به افتتاح کلینیک حقوق کودک در ساختمان شورای اسلامی شهر و نشست برگزار شده در این ارتباط  ،  ضمن خیرمقدم به محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و هیات همراه و سایر مسئولین و مدیران شهرستان برگزاری جلسه با حداقل جمعیت به دلیل محدودیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یادآور شد.

نقوی همچنین با برشمردن اهمیت فضایل اخلاقی در دین اسلام و کشور ما افزود: در دین اسلام برای کودکان از بدو تولد حقوق ویژه و خاصی در نظر گرفته شده است و در راستای آن در قوانین کشور نیز حقوقی برای این قشر ضعیف جامعه دیده و برضرورت و اهمیت آن تاکید شده‌است.

وی اضافه کرد: براساس بندهای۶ و ۲۱ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، مجموعه مدیریت شهری ملکف به اجرای مناسب سازی، ایمنی فضاهای شهری و… می باشد که در کنار بیش از ۳۰۰ وظیفه شهرداری ها این موارد بر اساس اولویت بندی پیگیری و اجرا گردد.

نقوی با ابراز خرسندی از حمایت های وزارت کشور در خصوص افتتاح کلینیک تخصصی کودک خاطرنشان ساخت: امیدواریم با افتتاح این کلینیک بتوانیم گامی در جهت تعالی بخشیدن به شخصیت کودکانمان که آینده سازان کشور و مرز و بوم هستند برداریم.

گفتنی است در انتهای برنامه احکام اعضای کمیته کلینیک حقوق کودک شهرستان میبد اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا