معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار از میزبانی استان یزد از رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ خبر داد و از تمام دستگاه‌‌‌های مرتبط خواست فعالانه با این رویداد ارزشمند همکاری کنند.

اکرم فداکار در نشست هماهنگی برگزاری رویداد ۱۰۰ استارت‌‌آپ که در سالن کوثر استانداری برگزار شد، ضمن اشاره به ظرفیت‌‌‌های استان یزد در حوزه فناوری و نوآوری، افزود: تاکنون تلاش شده ‌است با وجود نهادهای بومی‌تامین مالی و توسعه بازار مانند صندوق پژوهش و فناوری یزد ‌و فن بازار منطقه ای یزد و مشارکت بخش صنعت و کارآفرینان یزدی، سرمایه‌گذاری لازم برای سرمایه پذیران فعال در زیست بوم کارآفرینی و نوآوری استان انجام شود.

وی  ادامه داد: در ‌استان شرایط خوبی برای توسعه این زیست بوم به وجود آمده است اما علاقه مندیم رویداد کاروان سرمایه‌گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ به خوبی در یزد برگزار شود و از این فرصت ارزشمند هم برای سرمایه گذاری و هم برای سایر برنامه‌‌‌های جانبی رویداد استفاده کنیم.

همه دستگاهها با کاروان رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ همکاری کنند

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار از همه دستگاه‌های استان خواست تا فعالانه با کاروان استانی رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ به ویژه در حوزه اطلاع رسانی و افزایش حضور تیم‌‌‌های استارت آپی همکاری کنند.

وی  با اشاره به نقش مهم عناصر زیست بوم کارآفرینی و نوآوری استان در این رابطه، گفت: امیدواریم اتاق بازرگانی ‌و مراکزی مانند مرکز نوآوری صنعتی و مرکز خلاقیت شهرداری در کنار دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، شتاب‌دهنده‌ها و سایر نهادهای زیرساختی و پشتیبان زیست بوم، نقش پررنگ تری در برگزاری رویداد داشته باشند.

فداکار در پایان سخنان خود تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا سرمایه گذاری در استارت‌‌آپ‌ها نیز مانند سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها کاهش یافته است که امیدواریم با برگزاری رویداد کاروان سرمایه گذاری ١٠٠ استارت‌آپ و انعکاس خوب و شایسته رسانه‌های استان از این رویداد، سرمایه گذاران جدید به ویژه سرمایه گذاران بومی‌شناسایی و معرفی شو‌ند.

گفتنی است «۱۰۰ استارت‌آپ» برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است که با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتاب‌دهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی از یک سال گذشته آغاز شده و تلاش می‌کند فرآیند شتاب‌گیری استارت‌آپ‌ها را پیگیری و تسهیل کند.