اخبار استان یزداخبار روزفرهنگی

۴۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس تدوین می‌شود

مسئول کمیته تالیف، تدوین و تولیدات کنگره ملی بزرگداشت 4 هزار شهید استان یزد از تدوین و چاپ ۴۰ عنوان کتاب همزمان با کنگره ۴ هزار شهید استان یزد خبر داد.

منصور زارع در نشست خبری با خبرنگاران استان افزود: همانطور که مقام معظم رهبری بیان کردند اگر آنچه در زمان هشت سال دفاع مقدس را روایت نکنیم دیگران هرچه بخواهند روایت می کنند و در این راستا اهمیت نویسندگان و ادبیات را مشاهده می کنیم.

مسئول کمیته تالیف، تدوین و تولیدات کنگره ملی بزرگداشت ۴ هزار شهید استان یزد ادامه داد: امسال به برکت کنگره شهدا وظیفه چاپ و تالیفات خود را مضاعف می بینبم که برای این برنامه ۴۰ تالیف خواهیم داشت.

زارع بیان کرد: گام اول تشکیل کارگروه اطلاعاتی و گام دوم ما تشکیل ۱۷ کارگروه به منظور کیفی سازی و تجاری سازی آثار بود که تاکنون نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی گفت: بیشترین تالیفات در کارگروه شهدا بود که نزدیک به ۳۰ عنوان کتاب بود و در مجموع کتاب‌هایی نیز به عنوان کارهای حمایتی است که ۴۰ تا ۶۰ عنوان کتاب در این مدت چاپ و منتشر می‌شود.

 مسئول کمیته تالیف، تدوین و تولیدات کنگره ملی بزرگداشت ۴ هزار شهید استان یزد تصریح کرد: کارگروه شهدا شامل جمع آوری و تحلیل، انتخاب ۲۰ سردار شهید استان که تاکنون هیچ اثری از آنها به چاپ نرسیده است.

انتخاب ۹ سردار و فرمانده استان

زارع افزود: ما ۹ سردار و فرمانده استان را انتخاب کرده ایم تا کار مجددی برای آنها منتشر شود و در این قالب نیز خانواده های دارای ۳ شهید انتخاب و در قالب ارائه کتاب آنها معرفی شوند که شهیدان تقوی و ادهمی انتخاب شده اند.

وی بیان کرد: گام پنجم عقد قرارداد با نویسندگان کشوری استان، سالاری، جعفری، حسنی و زمانی فر و خانم عظیمی نیا و علمدار در راستای سرپرستی نویسندگان و فعالیت های نویسندگی بود.

مسئول کمیته تالیف، تدوین و تولیدات کنگره ملی بزرگداشت ۴ هزار شهید استان یزد گفت: تاکنون ۲۰ عنوان به کارگروه رسیده و در حال بررسی است و  کتابهای دیگری نیز در دست اقدام است.

وی افزود: گام هشتم نظارت بر روند کارگروه ها و گزارش گیری است و کارگروه دیگر ما نیز اسناد است که ۵ عنوان کتاب در دست اقدام دارد.

yazd.farhang.gov.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا