اخبار روزبانوان

بانوان روستایی 10 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از پرداخت وام قرض الحسنه به زنان روستایی خبر داد و گفت : با پیگیری‌های انجام شده ، زنان روستایی نیازمند 5 تا 10 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

به نقل از روابط عمومی‌شهرداری میبد معصومه ابتکار در دیدار و نشست  با نماینده مردم تفت و میبد درمجلس شورای اسلامی‌، شهردار میبد و عضو شورای این شهرستان افزود:  با معرفی بانوان روستایی  به مدیرکل امور بانوان استانداری‌ها، آنها در لیست پرداخت وام قرار خواهند گرفت.

وی در ارتباط با ایجاد کارگروه حمایت از زنان سرپرست خانواده گفت: باتوجه به بند ت ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه، طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، برما تکلیف شده که کارگروهی در جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار ایجاد کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: با توجه به مصوبه دولت، این کارگروه تشکیل و یکی از کمیته‌های زیرمجموعه‌ی آن موضوع سلامت زنان سرپرست خانوار و غربالگری بانوان در عرصه سلامت را در دستور کار قرارداده‌است.

وی در خصوص استقبال بانوان در ایجاد مشاغل خانگی عنوان کرد: در گذشته به صورت مالی از زنان سرپرست خانواده حمایت می‌شد و درحال حاضر با توجه به استقبال بانوان از ایجاد کارگاه‌های مشاغل خانگی، ارائه تسهیلات در ایجاد مشاغل خانگی پیگیری شده‌است.

وی تصریح کرد: پیگیری شده تا بانک‌ها تسهیلات ویژه‌ای برای این امور اختصاص دهند و همچنان در راستای افزایش این تسهیلات تلاش می‌شود.

ابتکار یکی از مشکلات اصلی بانوان متقاضی وام را نداشتن ضامن عنوان کرد و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اصلی بانوان در اخذ وام، نداشتن ضامن معتبر بود که با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد سهام عدالت بعنوان ضامن از بانوان کارآفرین و سرپرست خانواده پذیرفته شود و روند اخذ تسهیلات، راحتر شده‌است.

تشکل‌های مردم نهاد در حوزه بانوان حمایت می‌شوند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یکی از سیاست‌های مهم این دوره را حمایت از تشکل‌ها و خیریه‌ها مردم نهاد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 2700 تشکل و سازمان مردم نهاد و خیریه فعال در حوزه زنان در کل کشور داریم که حمایت از این تشکل‌ها جزء سیاست‌کاری این دوره ما است.

وی گفت: با توجه به بروز بیماری کووید19، دوره‌های آموزشی حضوری به صورت غیرحضوری در حال برگزاری است و تا پایان سال نیز یک دوره آموزشی با اساتید خبره با محوریت خانواده برگزار خواهیم شد که تشکل‌های علاقمند می‌توانند به صورت رایگان در این دوره‌های آموزشی شرکت نمایند.

وی همچنین میبد را یکی از شهرهای با پیشنیه‌ی کهن و تاریخی  و در رده  شهرهای توسعه یافته ‌فرهنگی توصیف کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این دیدار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های مسئولین شهری، شهر جهانی میبد در عرصه‌های مختلف عنوان کرد: میبد شهری است توسعه یافته در عرصه فرهنگی و مردمان نجیب، اندیشمند و شخصیت‌های فرهیخته‌ای دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا