اخبار استان یزد

چرخه تولید فولاد در بافق تکمیل می‌شود

استاندار یزد گفت: چرخه تولید فولاد در بافق با بهره برداری از واحدهای تولید شمش و آهن اسفنجی تکمیل می شود.

محمدعلی طالبی در حاشیه بازدید از مجتمع صنعت آهن و فولاد بافق گفت: چرخه تولید فولاد شهرستان بافق با احداث و بهره برداری واحدهای تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد تکمیل و به یکی از مجموعه های سرآمد کشور تبدیل می شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی طرح های توسعه فولاد بافق، اظهارداشت: بخش تولید آهن اسفنجی و کلاف های خط راه آهن این مجموعه، نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.

طالبی اضافه کرد: در مرحله بعدی بخش تولید شمش فولاد به بهره خواهد رسید.

استانداریزد اهیمت مجموعه فولاد بافق را، وجود یک چرخه کامل از استخراج سنگ آهن تا تولید گندله، آهن اسفنجی و محصولات مقاطع فولادی دانست و گفت: نمونه هایی از چنین مجموعه کاملا به هم پیوسته ای در کشور کم نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه فولاد بافق علاوه بر اینکه زمینه اشتغال بسیار مناسبی را برای مردم فراهم کرده، ارزش افزوده خوبی را برای شهرستان به ارمغان آورده و وجود آن، نقش خوبی را در آینده شهرستان بافق ایفا خواهد کرد.

طالبی در ادامه به چالش‌های پیش روی فولاد بافق اشاره و تصریح کرد: مسئله آب، ارائه تسهیلات مورد نیاز این مجموعه و نیز سایر هماهنگی هایی که باید با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود، دنبال می شود تا این مجموعه با کمترین مشکل به فعالیت بپردازد.

این مسوول در پایان اضافه کرد: برای تامین خوراک مجموعه ی سنگ آهن مرکزی و واحد های زیر مجموعه آن پیگیری های زیادی انجام و قول های مساعدی نیز از سوی معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت معدن و تجارت داده شده که در حال پیگیری آن ها تا حصول نتیجه نهایی هستیم.

ostanyazd.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا