اجتماعیاخبار استان یزداخبار روز

محدودیت‌های کرونایی هفته آینده در استان یزد

محدودیت‌های هفته آینده در استان یزد از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا اعلام شد.

به گزارش جمعه شب ستاد استانی مقابله با کرونا در یزد ، تردد خودرو ها در سطح استان طی روزهای شنبه و یکشنبه مورخ ۲۹ و ۳۰ آذرماه از ساعت ۲۰ لغایت ۴ صبح ممنوع بوده و مشمول جریمه منع تردد شبانه می گردد.

همچنین فعالیت کلیه اصناف، برای روزهای شنبه و یکشنبه مورخ ۲۹ و ۳۰ آذرماه حداکثر تا ساعت ۱۸ تعیین شده‌است.

اصناف و مشاغل ضروری شامل نانوایی، سوپرلبنیات، اقلام پروتئینی، میوه و تره بار، برنج وحبوبات، خواربار و آجیل، شیرینی فروشی، تجهیزات پزشکی، عطاری، بخش ارزاق فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و بیرون بر رستوران ها و فست فودها صرفا تا ساعت ۲۰:۳۰ مجاز به فعالیت می باشند.

فعالیت اصناف و کسبه از روز دوشنبه اول دی ماه

از روز دوشنبه مورخ اول دی ماه تا روز جمعه مورخ پنجم دی ماه، همه اصناف و کسبه به صورت یکنواخت و یکسان در سطح شهرستانهای استان، تا ساعت ۲۰:۳۰ و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مجاز به فعالیت می باشند.

تعطیلی مشاغل گروه ۳ و ۴ تا روز جمعه پنجم دی ماه همچنان تداوم می یابد.

ممنوعیت برگزاری مراسم های آیینی و مذهبی

نمازهای جمعه و مراسم آیینی و مذهبی در شهرهای استان تعطیل و️ برگزاری هرگونه تجمع سیاسی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره، با جمعیت بیش از بیست نفر ممنوع است.

منع تردد خودروها

منع تردد شبانه خودروها از دوشنبه مورخ اول دی ماه تا جمعه مورخ پنجم دی ماه به روال هفته های قبل، از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح می باشد.

کماکان ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی استان به کلیه شهرهای استان یزد ممنوع و اعمال جریمه با دوربین های نظارتی و مامورین پلیس راهور انجام خواهد شد.

فعالیت ادارات و نهادها

همچنین با توجه به ضرورت خدمت رسانی به مردم، دورکاری و تقلیل نیروی انسانی همه ادارات و نهادها لغو و از روز شنبه مورخ ۲۹ آذرماه حضور تمامی پرسنل در محل کار خود الزامی است.

در مجموع محدودیت ها و ممنوعیت هایی که سابق بر این، بر اساس مصوبات ستاد استانی، برقرار و اعلام شده است، به جز محدودیت مربوط به تعطیلی اصناف گروه ۳ و ۴، لغو و فعالیت آنها به روال قبل از اعمال ممنوعیت ها باز می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا