اجتماعیاخبار روزمیبد

خط ملی مشاوره اعتیاد در میبد آماده پاسخگویی است

رییس بهزیستی میبد گفت : خط ملی مشاوره اعتیاد با شماره 09628 راه اندازی شده توسط سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر به صورت شبانه روز آماده پاسخگویی است.

به نقل از روابط اداره بهزیستی میبد سید محسن فلاح افزود: این خط با هدف پیشگیری، درمان و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از این معضل با مشارکت سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدرراه اندازی شده‌است.

 وی ادامه داد: خط ملی اعتیاد ارائه دهنده مشاوره تلفنی به مردم است و بیشتر تماس‌ها دریافتی از طریق خانواده‌های مصرف کننده مواد مخدر می‌باشد.

این مسوول تصریح کرد: این افراد برای شناخت رفتار صحیح با فرد دارای اعتیاد یا آشنایی با اثرات مخرب مواد اعتیاد آور ناشناخته با این مرکز تماس می‌گیرند.

وی ادامه داد : علاوه بر این افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند می‌توانند برای آشنایی با شیوه و فرآیند درمان و شناخت مراکز معتبر با خط ملی اعتیاد تماس بگیرند و از راهنمایی‌های مشاوران و بانک اطلاعاتی این مجموعه بهره ببرند.

فلاح اطلاع از چگونگی رفتار با فرد معتاد ، کنترل شخص معتاد در مواقع بحرانی ، آگاهی از انواع مواد مخدر ناشناخته وارجاع افراد دارای اعتیاد به مراکز دارای مجوز و همچنین معرفی کمپ‌های معتبر در استان وشهرستان‌ها را به عنوان خدمات خط ملی اعتیاد برشمرد.

۳ مرکز ترک اعتیاد ارائه دهنده خدمات درمان  به معتادین در میبد فعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا