رییس بهزیستی میبد گفت: خط ملی مشاوره اعتیاد با شماره ۰۹۶۲۸ راه اندازی شده توسط سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر به صورت شبانه روز آماده پاسخگویی است.

به نقل از روابط اداره بهزیستی میبد سید محسن فلاح افزود: این خط با هدف پیشگیری، درمان و کاهش آسیب‌‌‌های اجتماعی ناشی از این معضل با مشارکت سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدرراه اندازی شده‌است.

 وی ادامه داد: خط ملی اعتیاد ارائه دهنده مشاوره تلفنی به مردم است و بیشتر تماس‌ها دریافتی از طریق خانواده‌های مصرف کننده مواد مخدر می‌باشد.

این مسوول تصریح کرد: این افراد برای شناخت رفتار صحیح با فرد دارای اعتیاد یا آشنایی با اثرات مخرب مواد اعتیاد آور ناشناخته با این مرکز تماس می‌گیرند.

وی ادامه داد: علاوه بر این افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند می‌توانند برای آشنایی با شیوه و فرآیند درمان و شناخت مراکز معتبر با خط ملی اعتیاد تماس بگیرند و از راهنمایی‌های مشاوران و بانک اطلاعاتی این مجموعه بهره ببرند.

فلاح اطلاع از چگونگی رفتار با فرد معتاد، کنترل شخص معتاد در مواقع بحرانی، آگاهی از انواع مواد مخدر ناشناخته وارجاع افراد دارای اعتیاد به مراکز دارای مجوز و همچنین معرفی کمپ‌های معتبر در استان وشهرستان‌ها را به عنوان خدمات خط ملی اعتیاد برشمرد.

۳ مرکز ترک اعتیاد ارائه دهنده خدمات درمان  به معتادین در میبد فعال است.