رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وضعیت درمان و روند خدمت‌رسانی به بیماران کرونا در میبد را خوب توصیف کرد.

دکتر محمد مهدی گویا و همراهان وی  با  بازدید از بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد و مرکز شماره یک (شهید زاهدی)بهداشت و درمان این شهرستان، وضعیت خدمت‌رسانی و معالجه بیماران کرونایی را مورد ارزیابی قرار دادند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پس از حضور در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد و بازدید از بخش‌های بستری و مراقبت‌های ویژه در نشستی با حضور مسوولان بیمارستان به بررسی وضعیت بیمارستان پرداخت.

وی در بازدید از مرکز شماره یک (شهید زاهدی) شهرستان به عنوان مرکز اصلی خدمت‌رسانی به بیماران سرپایی مشکوک به کرونا و انجام آزمایش‌های مرتبط به این بیماری در گفتگو با پزشک و کادر درمان چگونگی پذیرش و معاینه بیماران مشکوک به کرونا را جویا شد.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خود را در جایگاه بیمار معرفی کرد و از پزشکان پرسش‌هایی که از بیماران در ارتباط با بیماری می‌پرسند و تجویز دارویی و درمانی آنها را جویا شد.

سرفه، تب و تنگی نفس از علائم بیماری کرونا است

یکی از پزشکان مرکز شماره یک (شهید زاهدی)بهداشت و درمان شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بیماران با علائمی‌مانند سرفه، تب و تنگی نفس به این مرکز مراجعه دارند که پس از معاینه آنها در صورت نیاز و بر اساس دستورالعمل‌ها آزمایش ویروس کرونا از آنها گرفته می‌شود.

دکتر محمد حسن دهقانی افزود: این مرکز بیشتر محل مراجعه بیماران سرپایی کرونا است و بیماران بدحال به بیمارستان مراجعه دارند.

وی با توصیه به زدن ماسک ٍ، سرفه، تنگی نفس، بدن درد و کاهش حس چشایی را به عنوان علائمی‌ذکر کرد که مردم با توجه به درگیر بودن با آن‌ها باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

میبد هشت مرکز بهداشت و درمان درمان دارد و از میان آنها مرکز شماره یک (شهید زاهدی) و اقع در محله یخدان در خدمت رسانی به بیماران کرونا از ساعت هفت و نیم صبح تا هشت عصر فعال است.

ایرنا