یزد- ایرنا- فرماندارمیبد با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی در حوزه صنعت و به ویژه در ارتباط با کارخانه فولاد دوباره راه‌اندازی شده گفت: این واحد صنعتی با مدیریت بخش خصوصی و با انتخاب بهترین گزینه، بهتر از واگذار شدن به دولت اداره می‌شود.

حسین فلاح عصر روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان با تقدیر ازهمکاری امام جمعه شهرستان و همه مسوولان در رفع مشکلات کارخانه فولاد میبد، افزود:کارخانه فولاد میبد از اولین کارخانه‌های فولاد در این پهنه  در سال ۸۲ راه‌اندازی شده و در حال حاضر باید به دنبال رفع شدن مشکلات با رعایت مسائل زیست محیطی راه‌اندازی دوباره، احیا و شکوفا شود.

وی با اشاره به تعداد سه هزار سهامدار این شرکت که باید به داشته‌های خود برسند، یادآور شد: ما نباید به پاک کردن صورت مسئله بپردازیم و نیاز است با رعایت پروتکل‌های زیست محیطی به شکوفایی این واحد صنعتی پرداخت.

فرماندار میبد در ارتباط با موضوع آب نیز تصریح کرد: EC  آب شهر در بیشتر مکان‌های بررسی شده حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارزیابی شده و به هیچ عنوان یک هزار و ۳۰۰ نیست.

فلاح در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج و تلاش‌های کادر درمان وهمچنین جهادگران بسیجی در حوزه سلامت و درعرصه‌های دیگر از همکاری اصناف و صنعتگران و عموم مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا قدردانی و از آنها خواست در رعایت موارد بهداشتی توصیه شده و عدم ایجاد ازدحام خودشان را مسوول دانسته و مشارکت و همکاری کنند.

رسانه‌ها نسبت به آگاه سازی مردم در ارتباط با کرونا اهتمام داشته باشند

وی با اشاره به بازدیدهایی که به صورت سرزده از کارخانجات در روزهای آینده برای بررسی توصیه‌‌‌های بهداشتی انجام می‌شود، افزود: ممنوعیت‌ها تشدید و اجرایی شده، رسانه‌ها نیز لازم است در ارتباط با عدم رعایت پروتکلها در شهر به مسوولان اطلاع رسانی کرده و موارد توصیه شده را اطلاع رسانی و نسبت به آگاه سازی مردم اهتمام داشته‌باشند.

این مسوول ارتباط محله محوری را مورد تاکید قرار داد و آن را اقدامی‌ارزشمند در پیشگیری از سرایت بیشتر ویروس کرونا و مقابله با آن عنوان کرد.

وی همچنین از خانواده‌ها و جوانان خواست از دورهمی‌های خانوادگی و همچنین دورهمی‌گرفتن در پارک‌ها و در گذر محله‌ها و حیابان‌ها دوری کنند.

فرماندار در ادامه به کاهش ۲۰ درصدی مراجعه مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا اشاره کرد و همچنین از بیماران کرونایی معالجه شده درخواست کرد تا  در کار خیر اهدای پلاسمای خون خود همت و مشارکت کنند.

مرکز این شهرستان ۱۰۵ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

ایرنا