فرمانده سپاه ناحیه میبد با اشاره به برنامه‌ریزی اجرای سه چله رزمایش مومنانه در میبد گفت: چهل روز اول این فعالیت جهادگونه از شروع هفته بسیج (۳۰ آبان تا ششم آذر) تا سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی تعیین شده‌است.

سرهنگ دوم مصطفی بهشتی عصر روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه میبد افرود: دومین چله نیز از سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی تا شهادت حضرت زهرا (س) و چله سوم هم از شهادت حضرت زهرا (س) تا دهه فجر انقلاب اسلامی‌برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این چله‌ها و رزمایش مومنانه از طریق قرارگاه حاج قاسم سلیمانی  فراهم آوردن زمینه برای مردمی‌کردن فعالیت‌ها و بهره گیری از ظرفیت خیرین شهرستان و همکاری مسوولان  و معتمدین و روحانیت در مقابله با ویروس کرونا و کمک به مردم و کادر درمان است.

برنامه‌های سومین رزمایش مومنانه در میبد

فرمانده بسیج ناحیه میبد در ادامه توزیع مواد بهداشتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی ازطریق  52 مسجد محوری از فردا، استقرار قرارگاه مرکزی حاج قاسم سلیمانی در مصلی آیت الله اعرافی  و برنامه‌ریزی برای جمع آوری ۲ هزار بسته معیشتی در چله اول و کمک به کادردرمان با فراخوان دادن به گردان‌های مختلف بسیج را از جمله فعالیت‌های رزمایش مومنانه برنامه‌ریزی شده عنوان کرد.

وی به فعالیت جهادگونه روحانیت در روحیه دادن به بیماران کرونایی و خدمت گذاری به آنها و  همچنین کمک در غسل و تدفین افراد فوت شده کرونایی نیز اشاره کرد که تا به حال همکاری داشته‌اند و در این نهضت خدمت رسانی نیز همکاری و حضور دارند.

این مسوول یادآور شد: هر روز چله‌ها از ساعت ۶ و نیم صبح با حضور تعداد معدودی از بسیجیان وهمچنین یکی از مسوولان با خواندن زیارت عاشورا شروع می‌شود.

وی به برگزاری یادواره شهدا و اجرای ۴۰ عنوان برنامه برنامه‌ریزی و پیش بینی شده همراه با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی اشاره و عنوان‌های برنامه‌ها مانند اهدای  چهار هزار کلام الله مجید و مفاتیح  ، چهار هزار ختم قران و زیارت عاشورا، ۴۰۰ دقیقه تهیه کلیپ‌های موشن گرافی، مستند و فیلم  ، چهار هزار دقیقه تولید محتوا، چهار هزار مقاله با عنوان شهید و چهار هزار واحد اهدای پلاسما برشمرد.

راه اندازی و افتتاح رسمی‌سایت میبد همسنگر

معاون فرهنگی بسیج ناحیه میبد هم در این نشست به راه‌اندازی  و افتتاح رسمی‌سایت «میبد همسنگر»، مسابقه کتابخوانی با مطالعه کتاب «ممد یزدی» و اجرای طرح تجلیل از هفت رزمنده بسیجی میبدی بالای چهار سال سابقه حضور در جبهه‌ها با عنوان «همراه با آسمانی‌ها» به عنوان برنامه‌های اجرایی هفته بسیج شهرستان اشاره کرد.

مرتضی بهشتی اجرای برنامه مهم تجدید پیمان با مقام معظم رهبری در پنجم آذر و همچنین اجرای ۲۰۰ برنامه در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج را نیز به عنوان برنامه‌های هفته بسیج ذکر کرد.  

جانشین فرمانده بسیج ناحیه میبد هم در این نشست با تقدیر از خبرنگاران و بسیج رسانه شهرستان از وحید کریم بیگی قدردانی کرد و احسان دست برآورده را به عنوان رییس جدید بسیج رسانه شهرستان معرفی کرد.

عمده فعالیت پایگاههای سلامت آگاه سازی است

هادی برزگر درادامه به تشکیل کمیته‌ها و مردمی‌کردن اجرای فعالیت‌های مرتبط با مقابله با کرونا اشاره و تصریح کرد: عمده کار پایگاه‌های سلامت آگاه‌سازی و اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی است.

این مسوول به آگاه سازی، نظارت، گزارش تخلف‌های کرونا، ایجاد ایستگاه و قرارگاه‌های امر به معروف و توصیه به رعایت توصیه بهداشتی در سطح محله‌ها و خدمت‌رسانی به مردم در قالب توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی  و برگزاری مراسم‌های مجازی برای درگذشتگان کرونا به عنوان برنامه‌های قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی برشمرد.

حجت‌الاسلام حسن کارگر دبیر قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی نیز در این نشست خبری مسوول کردن مردم و مشارکت دادن آنها در انجام فعالیت‌های جهادگونه و معرفی الگوها  از اهداف  قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد

۲ حوزه از هفت حوزه فعال مقاومت بسیج در میبد مختص بانوان بسیجی است و در پنج حوزه دیگر نیز برادران بسیجی فعالیت دارند.