اخبار روزمیبد

آب میبد استانداردهای سلامت را دارد

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان میبد گفت: آب شهرستان با توجه به ارزیابی‌های شبکه بهداشت و درمان و همچنین آزمونهای انجام شده همه استانداردهای سلامت را دارد.

مجید دشتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آنچه در ارتباط با سلامت آب مردم را نگران کرده و موجب دادن پیامهایی در شبکه های اجتماعی از سوی آنها شده‌است ، افزود: در حال حاضر EC آب شهرستان بین ۸۵۰ تا ۱۱۰۰میکروموس  است و این در حالی است که این شاخص با توجه به استانداردها تا ۲۲۰۰ مجاز است .

وی در ادامه تصریح کرد: هیچ موقع حتی در تابستان و در زمان پیک مصرف نیز EC آب شهر از حد مجاز عبور نمی کند.

مدیر امور  آب و فاضلاب شهرستان میبد با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شیوع کرونا  شیرهای برداشت آب در سطح شهر جمع آوری شده خاطرنشان کرد: متاسفانه بر خلاف آنچه مردم فکر می‌کنند ، راه اندازی و فعال شدن ایستگاههای برداشت  به معنی قطع آب انتقالی نیست.

وی گفت: آب انتقالی همیشه در شبکه آبرسانی  شهر جاری است و حتی در زمان پیک مصرف نیز ۵۰ درصد آب شبکه  از آب انتقالی تامین می‌شود و در زمستان نیز این میزان به ۶۰ تا ۷۰ درصد می‌رسد.

دشتی یادآور شد : در صورت کمبود آب از بهترین چاههای آب شهر استفاده می‌شود.

وی همچنین  با اشاره به اینکه مردم نیازی به دستگاههای تصفیه خانگی برای مصرف آب شبکه ندارند تاکید کرد : خط قرمز ما سلامت آب به عنوان اساسی‌ترین نیاز مردم برای مقابله با کرونا است و شهروندان باید اطمینان به سلامت آب شهر داشته‌باشند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا