آب میبد استانداردهای سلامت را دارد

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان میبد گفت: آب شهرستان با توجه به ارزیابی‌های شبکه بهداشت و درمان و همچنین آزمونهای انجام شده همه استانداردهای سلامت را دارد.

مجید دشتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آنچه در ارتباط با سلامت آب مردم را نگران کرده و موجب دادن پیامهایی در شبکه های اجتماعی از سوی آنها شده‌است ، افزود: در حال حاضر EC آب شهرستان بین 850 تا 1100میکروموس  است و این در حالی است که این شاخص با توجه به استانداردها تا 2200 مجاز است .

وی در ادامه تصریح کرد: هیچ موقع حتی در تابستان و در زمان پیک مصرف نیز EC آب شهر از حد مجاز عبور نمی کند.

مدیر امور  آب و فاضلاب شهرستان میبد با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شیوع کرونا  شیرهای برداشت آب در سطح شهر جمع آوری شده خاطرنشان کرد: متاسفانه بر خلاف آنچه مردم فکر می‌کنند ، راه اندازی و فعال شدن ایستگاههای برداشت  به معنی قطع آب انتقالی نیست.

وی گفت: آب انتقالی همیشه در شبکه آبرسانی  شهر جاری است و حتی در زمان پیک مصرف نیز 50 درصد آب شبکه  از آب انتقالی تامین می‌شود و در زمستان نیز این میزان به 60 تا 70 درصد می‌رسد.

دشتی یادآور شد : در صورت کمبود آب از بهترین چاههای آب شهر استفاده می‌شود.

وی همچنین  با اشاره به اینکه مردم نیازی به دستگاههای تصفیه خانگی برای مصرف آب شبکه ندارند تاکید کرد : خط قرمز ما سلامت آب به عنوان اساسی‌ترین نیاز مردم برای مقابله با کرونا است و شهروندان باید اطمینان به سلامت آب شهر داشته‌باشند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.