اخبار روزاخبار استان یزدفرهنگی

«حامی‌کارت» رسانه‌های استان یزد رونمایی شد

«حامی کارت» خانه مطبوعات و رسانه‌های استان یزد با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و اسلامی در نشست آنلاین خبری رونمایی شد.

بام میبد: مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد در این نشست با تقدیر از این اقدام خانه مطبوعات گفت: انجام چنین فعالیتهایی ارزنده است و برنامه‌های دیگری نیز برای حمایت از رسانه‌ها در شرایط کرونا و کاهش مشکلات آنها و ایجاد شرایطی رضایت بخش با کمترین انتقاد در حال برنامه ریزی است.

مجید جوادیان زاده در ادامه با گرامیداشت هفته کتابخوانی افزود: نویسنده‌ها، ناشران و کتاب‌‌‌های منتشر شده آنها توسط رسانه‌ها معرفی می‌شوند و رسانه‌ها به عنوان سفیران کتابخوانی نقش مهمی‌در ایجاد تمایل و روی آوردن مردم به مطالعه دارند.

وی ادامه داد: در جوامع توسعه یافته بخشی از ستون رسانه ها  به معرفی نویسنده‌ها اختصاص دارد و نویسنده‌ها خود نیز به قلم زدن در رسانه‌ها می‌پردازند.

این مسوول یادآور شد: در وضعیت کرونایی پیش آمده که توصیه به خانه ماندن می‌شود باید بیشترین تلاش را برای مطالعه کردن و غنی سازی اوقات انجام داد.

مدیر خانه مطبوعات یزد نیز با ارائه توضیحاتی در ارتباط با حامی‌کارت گفت: با توجه به مصوبه هیات مدیره و منابع مالی وزارتخانه، کمک‌های سازمانی و منابع داخلی و با بازدید از فروشگاههای شهر و صحبت با مدیران فروشگاه‌ها با فروشگاه بزرگ «هایپر استارت» قرارداد و تفاهم نامه صدور حامی‌کارت رسانه‌های استان یزد امضا شد.

فرزاد فیضی با اشاره به دائمی‌بودن کارتها ادامه داد: در حال حاضر حدود 180 کارت بر اساس کارکرد رسانه‌ها صادر شده و همچنین در فواصل مشخص بر اساس طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی از سوی خانه مطبوعات قابل شارژ است.

وی در ادامه اظهار کرد: کارتها در مرکز استان به صورت حضوری به مدیران رسانه‌ها و در شهرستانها به نمایندگان خانه مطبوعات تحویل داده می‌شود.

وی تصریح کرد: کارت‌ها بر اساس عملکرد رسانه‌ها برای افراد غیر عضو نیز صادر شده‌است.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا