اخبار استان یزداخبار روزفرهنگی

«حامی کارت» رسانه‌های استان یزد رونمایی شد

«حامی کارت» خانه مطبوعات و رسانه‌های استان یزد با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و اسلامی در نشست آنلاین خبری رونمایی شد.

بام میبد : مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این نشست با تقدیر از این اقدام خانه مطبوعات گفت: انجام چنین فعالیتهایی ارزنده است و برنامه‌های دیگری نیز برای حمایت از رسانه‌ها در شرایط کرونا و کاهش مشکلات آنها و ایجاد شرایطی رضایت بخش با کمترین انتقاد در حال برنامه ریزی است.

مجید جوادیان زاده در ادامه با گرامیداشت هفته کتابخوانی افزود : نویسنده ها ، ناشران و کتاب های منتشر شده آنها توسط رسانه ها معرفی می‌شوند و رسانه‌ها به عنوان سفیران کتابخوانی نقش مهمی در ایجاد تمایل و روی آوردن مردم به مطالعه دارند.

وی ادامه داد: در جوامع توسعه یافته بخشی از ستون رسانه ها  به معرفی نویسنده ها اختصاص دارد و نویسنده ها خود نیز به قلم زدن در رسانه ها می پردازند.

این مسوول یادآور شد : در وضعیت کرونایی پیش آمده که توصیه به خانه ماندن می شود باید بیشترین تلاش را برای مطالعه کردن و غنی سازی اوقات انجام داد.

مدیر خانه مطبوعات یزد نیز با ارائه توضیحاتی در ارتباط با حامی کارت گفت: با توجه به مصوبه هیات مدیره و منابع مالی وزارتخانه ، کمک‌های سازمانی و منابع داخلی و با بازدید از فروشگاههای شهر و صحبت با مدیران فروشگاه‌ها با فروشگاه بزرگ «هایپر استارت» قرارداد و تفاهم نامه صدور حامی کارت رسانه‌های استان یزد امضا شد.

فرزاد فیضی با اشاره به دائمی بودن کارتها ادامه داد: در حال حاضر حدود ۱۸۰ کارت بر اساس کارکرد رسانه‌ها صادر شده و همچنین در فواصل مشخص بر اساس طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی از سوی خانه مطبوعات قابل شارژ است.

وی در ادامه اظهار کرد: کارتها در مرکز استان به صورت حضوری به مدیران رسانه‌ها و در شهرستانها به نمایندگان خانه مطبوعات تحویل داده می‌شود.

وی تصریح کرد: کارت‌ها بر اساس عملکرد رسانه‌ها برای افراد غیر عضو نیز صادر شده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا