رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی‌میبد یزد از برگزاری آیین اختتامیه کنگره شعر محمد(ص) به صورت مجازی، ۲۲ آبان‌ماه در این شهر خبر داد.

هادی زارع روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: فراخوان شعر این کنگره انجام و علاقه‌مندان تا ۱۵ آبانماه برای ارسال آثار خود فرصت داشتند؛ هم اکنون این آثار در مرحله داوری قرار دارد و برترین‌‌‌های آن در آیین اختتامیه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌‌‌های فرهنگی که در استان اصفهان و یزد به لحاظ تنوع ادیان توحیدی وجود دارد گفت: در قانون اساسی ایران تمام ادیان توحیدی به رسمیت شناخته شده اند و این ادیان از ازادی کامل برخوردار هستند، ایران با فرهنگ غنی خود برای ادیان توحیدی مختلف احترام قایل شده به گونه ای که حتی آنان دارای نمایندگانی در مجلس هستند.

وی تصریح کرد: با وجود کثرت حضور ادیان توحیدی در ایران، تاکنون به هیچ یک از این ادیان اهانتی نشده و این درحالی است که سران کشورهای اروپایی با یاوه گویی‌‌‌های خود به شخصیت جهانی پیامبر خاتم هتاکی و اهانت‌‌‌های بسیاری روا داشته‌اند.

وی افزود:ازادی بیان و ادیان توحیدی به معنی واقعی در ایران وجود دارد و این در حالی است که بر خلاف شعار‌‌‌های غربی‌ها ازادی بیان ادیان دراین کشورها وجود ندارد.

وی با ابراز تاسف ازاینکه بارها توسط دشمنان و غربی‌ها به پیامبر اسلام توهین شده است و بسیاری از کشورها دراین زمینه سکوت کرده اند گفت:برای مقابله با این گونه رفتارها باید یکسری اثار و تولیدات فرهنگی و تولید محتوا در زمینه ادبیات ,هنر ,گرافیگ ,شعر و غیره در مورد شخصیت پیامبر اسلام تهیه شود تا بتوانیم این آثار را به دنیا عرضه کنیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان میبد تاکید کردکنگره شعر محمد در پی اهانت‌‌‌های اخیر سران فرانسه به پیامبر اعظم تدارک دیده شد و سه استان اصفهان ,یزد و کرمان در برگزاری این رویداد فرهنگی مشارکت دارند.

ایرنا