اخبار روزفرهنگی

برگزاری جشن پایان دوره فن بیان و مجری گری در میبد/ اهمیت برقراری ارتباط با بیننده و شنونده در هنگام اجرا

برقراری ارتباط با بیننده و شنونده در هنگام اجرا حائز اهمیت است .

بام میبد : ناهید فرجی ، کارشناس و مجری صدا و سیمای مرکز یزد در مراسم جشن پایان دوره فن بیان و مجری گری به عنوان داور این مراسم در رابطه با اجرا های مختلفی که برگزار شد ، همه اجراها را خوب توصیف نمود و همچنین بر برقراری ارتباط با بیننده و شنونده در هنگام اجرا تاکید کرد.

وی افزود : اجرا باید حتما با نام خدا شروع شود ، همینطور به کار بردن ته لهجه هم در هنگام اجرا نیز زیاد مناسب نیست .

فرجی همجنین عنوان نمود : هنر جویان باید نفس گیری در هنگام اجرا را تمرین نموده و بین لحن و ریتم صدا تفاوت قائل شوند.

وی ضمن تاکید بر تقویت نمودن لحن و ریتم صدا ، ادامه داد : لحن به آهنگ صدا می گویند . زمانی که ما به بیان مطلبی می پردازیم با آرامتر صحبت نمودن لحن و آهنگ صدا تغییر می کند ، اما خواندن یک شعر یا نثر مسجع مربوط به ریتم صدا می شود .

مرتضی جلیلیان دبیر انجمن گویندگی ،فن بیان و مجری گری شهرستان میبد در رابطه با برگزاری این مراسم بیان کرد : این دوره هفتمین دوره کلاس گویندگی ،فن بیان و مجری گری در شهرستان میبد بود که به همت فرهنگسرای میبد برگزار شد و با استقبال بی نظیر مردم نیز روبرو گردید.

وی افزود : در این دوره قریب به ۷۰نفر هنرجو آموزش دیدند که این کلاسها شنبه و دوشنبه هر هفته و در دو سانس برگزار می شد.

دبیر انجمن گویندگی ، فن بیان و مجری گری در ادامه عنوان نمود: هنرجویانی که بعد از جشن نمره ی بالای ۹۰ بیاورند (از ۱۰۰ نمره)اجازه ورود به کلاسهای پیشرفته را خواهند داشت.

وی ادامه داد :  هنرجویان بستگی به استعدادی که دارند به گروه های هنری شهرستان و صدا و سیمای مرکز یزد معرفی می شوند و تا به حال نیز تعدادی از هنرآموزان  با توجه به استعداد و قابلیتهایسان به گروه های هنری شهرستان معرفی شده اند ، همچنین از افرادی که توانمندی اجرا داشته اند  نیز در مراسم های مختلف در سطح شهرستان برای اجرا استفاده شده است .

لازم به ذکر است مراسم جشن پایان دوره فن بیان و مجری گری در روزهای ۱۵ و ۱۶ اسفند با حضور مسئولین شهرستان میبد و به همت فرهنگسرا و انجمن بسیج هنرمندان این شهرستان و با اجرای مرتضی جلیلیان در سالن آمفی تئاتر فرمانداری برگزار شد.

از برنامه های جنبی این مراسم اجرای موسیقی و نمایش های طنز بود .

گرما بخش این محفل شبانه ، قدردانی مجریان بر روی صحنه از مقام شامخ مادر در آستانه فرا رسیدن روز زن ،  واقعا ستودنی و قابل ستایش بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا