اجرای طرح ویژه پرورش ماهی در پادگان نبی اکرم میبد

اینجا پادگان نبی اکرم میبد، عرصه رزم و میدان آموزش؛ اما با اجرای طرح پرورش ماهی حالا به محل نمایش اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تبدیل‌شده است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد با حضور در پادگان نبی اکرم میبد از نزدیک با فعالیت این مرکز در پرورش ماهی‌های سردابی و گرم آبی بازدید […]

اینجا پادگان نبی اکرم میبد، عرصه رزم و میدان آموزش؛ اما با اجرای طرح پرورش ماهی حالا به محل نمایش اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تبدیل‌شده است.

photo 2017 03 07 11 30 56

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد با حضور در پادگان نبی اکرم میبد از نزدیک با فعالیت این مرکز در پرورش ماهی‌های سردابی و گرم آبی بازدید کرد.
حسین فلاح گفت: امروز باید از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

photo 2017 03 07 11 30 53

photo 2017 03 07 11 31 03

فرمانده پادگان نبی اکرم میبد گفت: با توجه اقتصاد مقاومتی و سیاست نیروهای مسلح مبنی بر آموزش مهارت‌های سربازان در یگان‌های نیروهای مسلح طرح ویژه پرورش ماهی قزل‌آلا با تراکم بالا را در این پادگان به اجرا درآوریم.

سرهنگ غلامرضا فلاح افزود: این کار باعث ارتقاء مهارت‌های سربازان و آموزش آن‌ها در طول خدمت سربازی می‌شود تا بعد از خدمت بتوانند با اجرای طرح‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال در جامعه گام بردارند.

وی پرورش 5 برابری ماهی را از ویژگی‌های استخرهای این پادگان برشمرد و افزود: در فضایی که بیش از هزار قطعه ماهی را نمی‌توان پرورش داد ما بیش از 6 هزار قطعه را پرورش دادیم که وزن هر قطعه ماهی 450 گرم و آماده برداشت است.

فرمانده پادگان نبی اکرم میبد بابیان اینکه پرورش ماهی‌های سرد آبی در فصل سرد سال انجام می‌گیرد گفت: از اول فروردین‌ماه هم طرح ماهی‌های گرم آبی در این استخرها آغاز می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میبد هم گفت: در راستای تأمین غذای سالم در سال جاری به تعداد 15 هزار ماهی سرد آبی در استخرهای دارای پتانسیل شهرستان ماهی ریزی انجام داده‌ایم.

صدر پور کوثری بابیان اینکه هر دوره ماهی ریزی حدوداً 3 ماه ونیم است افزود: در این استخر 6 هزار ماهی ریخته شده است که پیش‌بینی می‌شود بالای 2 تن ماهی برداشت شود.

دکتر صفای فیروزآبادی هم گفت: تولید ماهی در استخرهای پادگان نبی اکرم بدون آنتی‌بیوتیک بوده و از گیاهان دارویی برای پرورش استفاده‌شده است.
وی افزود: این ماهی‌ها در آب باکیفیت پایین و ای سی 10 هزار پرورش‌یافته است و تراکم تولید ماهی در هر مترمکعب 15 کیلوگرم است.