صفحه استاني خبرگزاري صدا و سيما در يزد رسماً‌ افتتاح شد

صفحه استانی سایت خبرگزاری صدا و سیما شب گذشته با حضور قائم مقام خبرگزاري صدا و سيما و جمعي از مسئولان استاني به صورت رسمي افتتاح شد. ایسنا :  “حسن عابديني” قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما در اين مراسم فضاي مجازي را يكي از مهمترين ابزارهاي تاثيرگذار قرن در فرهنگ عمومي جامعه خواند و […]

صفحه استانی سایت خبرگزاری صدا و سیما شب گذشته با حضور قائم مقام خبرگزاري صدا و سيما و جمعي از مسئولان استاني به صورت رسمي افتتاح شد.

43612t

ایسنا :  “حسن عابديني” قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما در اين مراسم فضاي مجازي را يكي از مهمترين ابزارهاي تاثيرگذار قرن در فرهنگ عمومي جامعه خواند و در باب اهميت آن به سخنان مقام معظم رهبري در اين خصوص اشاره كرد.

وي به پيوست چند صفحه‌اي حكم رياست سابق صدا و سيما از سوي مقام معظم رهبري كه در آن ورود صدا و سيما به فضاي مجازي به عنوان يك تكليف ابلاغ شده نيز اشاره كرد و گفت: در همين راستا نيز معاونت جديد با عنوان معاونت فضاي مجازي در صدا و سيما شكل گرفت و صدا و سيما كه تا قبل از اين ابلاغ مسئوليت خود را تنها در حوزه راديو و تلويزيون مي‌ديد، اكنون فضاي مجازي را نيز با وجود 30 ميليون كاربر در كشور به عنوان يك ابراز مكمل و رسانه‌اي جديد مورد اهتمام دارد.

عابديني تاكيد مقام معظم رهبري در مورد ورود منسجم به حوزه فضاي مجازي علي‌رغم اين كه اين زمين بازي متعلق به دشمن است را نيز يادآور شد و افزود: امروز با چهار قدرت مواجه‌ايم كه در كشورمان اكثراً با قدرت سخت و نرم آشنايي دارند و اخيراً نيز اندك اندك با مقوله‌ي قدرت هوشمند در حال اشنايي هستيم ولي كمتر كسي نسبت نسبت به قدرت هنرمندانه شناخت دارد.

وي ادامه داد: امروز در پست‌هاي انديشه‌ورزي يا به اصلاح اتاق‌هاي فكر غرب به شدت روي قدرت هنرمندانه كار مي‌شود و در اين زمينه تلاش مي‌شود تا با استفاده از قدرت هنر، تاثيرگذاري محتوي در مخاطبان افزايش يابد لذا ما نيز بايد از اين قدرت به ويژه در فضاي مجازي بهره‌مند شويم.

قائم مقام خبرگزاري صدا و سيما در پايان نيز خاطرنشان كرد: امروز صدا و سیمای یزد، شانزدهمین مرکزی است سايت خبرگزاري صدا و سيما در ان راه‌اندازي مي‌شود و اين سايت كمك خواهد كرد تا مخاطبان آخرین و تازه‌ترین خبرهای استان را از طريق سایت خبرگزاری به نشانی yazd.iribnews.ir كسب كنند.

ايت الله “محمدرضا ناصري” امام جمعه يزد نيز در اين مراسم با ابراز خرسندي نسبت به درك صحيحي كه در خصوص بيانات مقام معظم رهبري در مورد فضاي مجازي ايجاد شده است، گفت: هميشه نمي‌توان در برابر تكنولوژي غرب مقابله كرد بلكه گاهاً بايد با فرهنگ‌سازي صحيح روش صحيح استفاده كردن را به مردم آموخت.

وي در همين رابطه به روش‌هاي نادرست استفاده از فضاي مجازي در جامعه اشاره و در مورد اثرات زيانبار آن به ويژه در خانواده‌ها سخناني را ايراد كرد.

“سيد محمد ميرمحمدي” استاندار يزد نيز در اين مراسم به موضوع اهميت آميختگي انديشه و هنر براي بالا بردن جذابيت و تاثيرگذاري محتوي در فضاي مجازي اشاره كرد و گفت: اين روش مي‌تواند در جامعه‌ي ما كار ساز باشد و با توليد محتوي‌هاي ارزشمند‌تري، آنها را تاثيرگذارتر به مخاطبان ارائه كرد.

وي به علاقه‌ي وافر جوانان به هنر اشاره و از صدا و سيما خواست تا جوانان را از اين طريق بيشتر با فرهنگ بومي، سبك زندگي بومي، ارزش‌هاي اسلامي و افتخارات ملي آشنا سازد و غرور ملي را در آنها تقويت كند.

در ادامه‌ي اين مراسم كه در حاشيه نشست فرهنگ عمومي استان برگزار شد، از صفحه‌ي استاني خبرگزاري صدا و سيما در استان يز رونمايي شد.