اخبار روزمیبد

رعایت دستورالعمل‌های کرونا در میبد الزامی‌است

دادستان میبد گفت: دستگاه قضایی شهرستان در اجرای وظیفه ذاتی خود و حفظ حقوق عامه مردم در ارتباط با عدم توجه به مصوبه‌های ستاد کرونا و هرگونه تخلف در رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی به صورت جدی برخورد می‌کند و نظارت قانونی بر نحوه عملکرد مسوولان دارد.

به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی‌دادگستری میبد علی باقرپور افزود: البته همراه با نظارت قانونی بر عملکرد مسوولان مرتبط  و همچنین حمایت جدی و همه جانبه از آن‌ها، با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: تجربه به طور مکرر نشان داده همیشه مردم فهیم ما در هر زمینه‌ای علاوه بر عملکرد  خودجوش در کنار دولتمردان نیز بوده‌اند و هر پیشامدی را با موفقیت و سربلندی پشت سر گذاشته‌اند.

دادستان میبد یادآور شد: نمونه بارز این جهاد و حضور در صحنه را در موج اول کرونا تا کنون شاهد بودیم و دیدیم که همه افراد در نهایت توان، همکاری و همراهی خود با مسوولان را نشان داده و می‌دهند.

وی تصریح کرد: با این وجود  متاسفانه عده‌ اندکی نیز هستند که با سرپیچی از قوانین و نادیده گرفتن توصیه‌های مسوولان امر، باعث ضرر به خود و دیگران شده و خدمت رسانی‌هارا با خلل مواجه می‌کنند.

باقری  در ادامه تاکید کرد: این دادستانی در برخورد با افرادی که با سهل‌انگاری و نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی باعث تشدید ابتلای  افراد جامعه به ویروس کرونا می‌شوند و کادر  بهداشتی و درمانی را به مشقت می‌اندازند، هیچ گونه گذشت و رافتی نخواهد داشت.

وضعیت میبد بسیار نگران کننده است

وی اظهار کرد:  وضعیت شهرستان میبد در حال حاضر بسیار نگران‌کننده است و بارها اعلام شده هرگونه تجمع مذهبی و یا برگزاری مجالس ختم یا شادی، تجمع در تالارها و یا خانه باغ‌ها و تجمعات تفریحی و حتی خانوادگی ممنوع می‌باشد.

این مسوول گفت:  کسبه و بازاریان نیز باید با رعایت محدودیت‌های اعلام شده به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: بنابراین با تشکر از همه  کسانی که در این زمینه همراهی کرده و می‌کنند در صورت مشاهده یا گزارش هرگونه تخلف به شدت برخورد خواهدشد،  همانطور که تاکنون دستور پلمپ چندین واحد صنفی و توقیف خودروهای متعدد صادر شده‌است.

دادستان میبد همچنین با تشکر از تلاش مجدانه مسوولان به خصوص کادر بهداشتی و درمانی، خاضعانه از مردم شهرستان خواست  تا با رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی و همراهی با مسوولان باعث شوند که به زودی شاهد ریشه‌کن شدن این ویروس در شهرستان باشیم و  علی رغم میل باطنی خود مجبور به اعمال قانون در مورد بعضی افراد نشویم.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا