اخبار روزاجتماعیمیبد

مراسم نمادین کاشت نهال در بفروئیه میبد برگزار شد

مراسم نمادین اجرای طرح «هر شهروند میبدی یک درخت جدید» با حضور مسوولان و اعضای موسسه و گروه مردم نهاد طلوع مهر با کاشت نهال‌های زیتون در بفروئیه میبد برگزار شد.

در زمان اجرای این برنامه دکتر حسین اعرافی رییس موسسه و گروه مردمی‌طلوع مهر، فخرالسادات آقایی بخشدار بفروئیه، محمد حسین صباغی رییس نظام مهندسی میبد، جلال انصاری رکن آبادی شهردار اسبق شهرستان و دیگر اعضای گروه مردمی‌طلوع مهر حضور داشتند.

مراحل اجرایی طرح «هر شهروند میبدی یک درخت جدید» شروع شده و با توجه به گفته‌های مسوولان این طرح بعد از برگزاری نشست‌های متعدد و هم اندیشی‌ها و هزینه کرد یک صد میلیون تومان تا به حال به مرحله اجرایی رسیده‌است.

هنگام اجرای این طرح توسط مسوولان و فعالان فرهنگی اجتماعی شهرستان نهال‌هایی به یاد کسانی که چشم از جهان گشوده‌اند، غرس می‌شود تا یاد و نامشان همیشه سبز بماند.

البته اجرای کامل«هر شهروند میبدی یک درخت جدید» که باید با کاشت بیش از یک صد هزار نهال پایان یابد، هیچ موقع زمان پایان ندارد و هر درختی که در فضای شهری کاشته می‌شود به عزم عمومی‌برای مراقبت نیاز دارد تا دچار بی آبی و خشکی نشود و باید با افزایش جمعیت نهال‌های جدیدتری هم کاشت.

همه باید در توسعه فضای سبز همکاری کنیم

بنابراین اجرای این برنامه به طور کامل مشارکت همه شهروندان را می‌طلبد و همه باید در تداوم داشتن این طرح که با کاشت نهال‌های کم آبخواه و با صرفه اقتصادی همراه است، مشارکت داشته و هزینه کنیم.

لازم به ذکر است به خصوص همکاری شهرداری‌ها که خود مجری ایجاد و رسیدگی به فضای سبز هستند، برای اجرای طرح یاد شده ضروری است.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا