اجتماعیاخبار روز

فرماندار میبد خواهان تامین دستگاه‌ اکسیژن ساز بیمارستان شد

فرماندار میبد با تاکید بر اینکه شرایط شهرستان از لحاظ شیوع ویروس کرونا چندان مطلوب نیست از مسوولان حوزه بهداشت و درمان استان یزد و افراد خیر منطقه خواهان همکاری در تامین دستگاه اکسیژن ساز مورد نیاز برای بیماران بستری در بیمارستان شد.

حسین فلاح شنبه شب در حاشیه نشست اضطراری ستاد کرونا شهرستان بدون اشاره به تعداد دستگاه های موجود و دستگاه های مورد نیاز اکسیژن ساز برای بیماران، خواهان همکاری مردم منطقه و میبدی های ساکن در دیگر استان ها شد و افزود: گرچه کادر درمان خسته است مسوولان امر نیز تمامی وقت خود را صرف خدمت رسانی به بیماران کرده اند که تاکنون اقدامات زیادی در پیشگیری از بیماری کووید- ۱۹ در میبد انجام شده است.

وی در همین حال تصریح کرد: مردم باید بیشتر همراهی و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند ، خیرین و صنعتگران هم مانند اسفند ماه سال ۹۸ و فروردین ۹۹  به میدان آمده و کمک کنند.

بیمارستان میبد با کمبود تخت مواجه است

همچنین مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد نیز در فایل ویدئویی منتشر شده در فضای مجازی گفت : بیمارستان به علت افزایش ورودی بیماران کرونایی با کمبود تخت مواجه است.

ذبیح الله برجسته افزود: بخش‌های بستری کرونا  و بخش های آی.. سی .یوی ۱ و ۲ کاملا تکمیل است و باید تخت‌های اورژانس را افزایش داد تا بتوان بیماران بیشتری را بستری کرد.

وی در ادامه  اظهار امیدواری کرد که با استفاده از ظرفیت های موجود، خیران میبدی مشکل خاصی برای بیماران پیش نیاید.

 مرکز این شهرستان ۱۰۵ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

ساخت بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد در سال ۱۳۶۸ با همت خیرین ارجمند شادروانان میرزا محمد صادقیان و حاج سید حسین میردهقان (کرباسی) در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار مترمربع و با زیربنای حدود ۱۲ هزار مترمربع شروع شد.

این مرکز درمانی و بستری بیماران با همکاری دانشگاه شهید صدوقی یزد مجهز و تکمیل  و در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۸۰ افتتاح شد  و اکنون با ۲۱۹ تخت و فضای فیزیکی استاندارد و تجهیزات فعال است.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا