اخبار روزاجتماعی

فقدان شفافیت آسیب‌های زیادی را به جامعه وارد کرده‌است

استاندار یزد شفافیت و مبارزه با فساد را از مباحث مهم جامعه دانست و اظهار کرد: بخش قابل توجهی از فسادها ناشی از نبود شفافیت در مناسبات جاری است و این عدم شفافیت آسیب‌های زیادی را به جامعه ما زده است.

محمدعلی طالبی در جمع مسوولان استان یزد با بیان کمرنگ شدن شاخص قانون گرایی در جامعه که مشکلات و چالش‌هایی را به دنبال دارد، افزود: در کشور ما موانع جدی بسیار قوی در بحث شفافیت وجود دارد و اگر فضای شفاف اتفاق بیفتد و رسانه‌ها و مردم دسترسی به بسیاری از اطلاعات داشته باشند اساسا هیچ رانتی در کشور شکل نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: چالش‌هایی که امروز ضرورت امر به معروف و  نهی از منکر را برای ما مسجل می‌کند ناشی از قانون‌گریزی است که در کشور ما به یک فرهنگ تبدیل شده است و فراگیر شدن فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان نیازمند استفاده از ادبیاتی جدید است و همه باید در کنار هم برای تحقق آن همکاری کنند.

طالبی تصریح کرد: جامعه ما فهم مشترکی از امر به معروف و نهی از منکر ندارد و به نظر می‌رسد استفاده از ادبیات جدید در فعالیت‌های ستاد در استان و کشور اثرگذار خواهد بود.

وی یادآور شد: این ادبیات هم ریشه‌های قوی دینی در متون و روایات ما دارد و هم در دنیای مدرن پذیرفته شده و امروز در بسیاری از کشورهای دنیا در حال استفاده است اگر آن را مورد توجه قرار دهیم و در این زمینه  همکاری سازمانی دستگاه‌ها در ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیشتر خواهد شد و دایره نفوذ بیشتری در جامعه به ویژه در بین نسل جدید خواهد داشت.

اجرای امر به معروف و نهی از منکر نیاز به عزم همگانی دارد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به عزم  همگانی و مسوولیت اجتماعی نیاز دارد و برای پیشگیری از بسیاری ناهنجاری‌ها موثر است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اهمیت تحقق این واجب الهی در جامعه و بین مردم افزود: نه تنها یک نهاد و دستگاه بلکه همه مردم بر حسب وظیفه باید برای گسترش آن، وظیفه دینی خود را انجام دهند.

به گزارش دفتر امام جمعه یزد، وی با اشاره به اینکه اجرای این فریضه الهی موجب پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه می‌شود، ادامه داد: فرهنگ‌سازی این واجب الهی با همکاری مردم و رسانه‌ها در استان جدی گرفته شود.

 امام جمعه یزد از مدیران استان و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواست تا به صورت مستمر و منظم در جلسات حضور داشته باشند و نسبت به اجرای  تمامی‌مصوبات آن اقدام کنند.

ناصری یزدی از فعالان فرهنگی استان که با همدلی برای تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی‌در اجرای اهداف دین و توصیه‌های مقام معظم رهبری فعالیت می‌کنند  قدردانی کرد و ادامه اقدام موثر را در این مورد خواستار شد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا