اجتماعیاخبار روز

۹۰۰ سالمند میبدی از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند

رئیس بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به طرح ویزیت درمنزل گفت:بیش از 900 سالمند از خدمات بهزیستی این شهرستان بهرمند هستند.

به نقل از روابط عمومی اداره بهزیستی میبد ، سید محسن فلاح رئیس بهزیستی شهرستان میبد  ضمن گرامیداشت هفته سالمندان افزود: طرح ویزیت در منزل را مهمترین خدمت برای سالمندان برشمرد و افزود: در این طرح عمدتا خدمات توانبخشی و آموزشی به سالمندان ارائه می‌شود که مهمترین رویکرد بهزیستی در این حوزه سوق دادن سالمندان به سمت مراکز روزانه سالمندی به جای مراکز نگهداری شبانه روزی است.

وی ادامه داد : درحال حاضرمهمترین مشکلات سالمندان بحث مناسب سازی اماکن و خیابان‌ها است که امیدواریم با همکاری مسئولان شهرستان این مورد رفع شود.

افزایش سن امید به زندگی

رئیس بهزیستی شهرستان میبد در ادامه تصریح کرد:با توجه به رویکردجهانی و افزایش سن امید به زندگی در جهان و  در کشورمان، شاهد افزایش آمارسالمندی هستیم.

وی ادامه داد : کشور ما از جمله کشورهایی که در دهه‌های آتی با رشد شاخص‌های سالمندی است و  سیاست‌گذاران ،دولتمردان ومتولیان امر باید با رویکردهای نوین وبا هدف بهره مندی جامعه متناسب با نوع نرخ رشد سالمندی به منظور ایجاد و تقویت فرهنگ سالمندی پویا، فعال و مولد، تلاش کنند .

وی افزود: البته روند تغییرات جمعیتی پدیده‌ای اجتناب ناپذیر است ، لذا جوامع بشری با توجه به روند پیش روی می بایست نسبت به برنامه ریزی های متناسب با نیاز جامعه خود اقدام نمایند.

فلاح خاطرنشان کرد: براین اساس ضرورت دارد برنامه ریزان جامعه به سمتی حرکت کنند که نیازها و ملزومات سالمندان مرتبط با تکریم سالمندان براساس آموزه‌های دینی و سایر مسائل زندگی را فراهم نمایند.

وی یادآور شد: از مهمترین موضوعات در مقوله سالمندی سالم سالمند شدن، برخورداری سالمندان از بضاعت مالی، استفاده از تجربیات آنها، ایجاد امنیت لازم برای سالمندان در محیط زندگی و دسترسی لازم به تمام خدمات شهری، مراقبت‌های خانگی و تکریم سالمندان است.

این مسوول همچنین به لزوم تقویت مشارکت اجتماعی سالمندان، مدیریت اوقات فراغت ، ورزش، بهداشت، سلامت، ارتقاء رفاه و وضعیت معیشتی، گسترش فضاهای آموزشی و توانبخشی سالمندی و برخورداری یکسان سالمندان از حقوق شهروندی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا