اخبار روزاجتماعی

900 سالمند میبدی از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند

رئیس بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به طرح ویزیت درمنزل گفت:بیش از 900 سالمند از خدمات بهزیستی این شهرستان بهرمند هستند.

به نقل از روابط عمومی‌اداره بهزیستی میبد، سید محسن فلاح رئیس بهزیستی شهرستان میبد  ضمن گرامیداشت هفته سالمندان افزود: طرح ویزیت در منزل را مهمترین خدمت برای سالمندان برشمرد و افزود: در این طرح عمدتا خدمات توانبخشی و آموزشی به سالمندان ارائه می‌شود که مهمترین رویکرد بهزیستی در این حوزه سوق دادن سالمندان به سمت مراکز روزانه سالمندی به جای مراکز نگهداری شبانه روزی است.

وی ادامه داد: درحال حاضرمهمترین مشکلات سالمندان بحث مناسب سازی اماکن و خیابان‌ها است که امیدواریم با همکاری مسئولان شهرستان این مورد رفع شود.

افزایش سن امید به زندگی

رئیس بهزیستی شهرستان میبد در ادامه تصریح کرد:با توجه به رویکردجهانی و افزایش سن امید به زندگی در جهان و  در کشورمان، شاهد افزایش آمارسالمندی هستیم.

وی ادامه داد: کشور ما از جمله کشورهایی که در دهه‌های آتی با رشد شاخص‌های سالمندی است و  سیاست‌گذاران، دولتمردان ومتولیان امر باید با رویکردهای نوین وبا هدف بهره مندی جامعه متناسب با نوع نرخ رشد سالمندی به منظور ایجاد و تقویت فرهنگ سالمندی پویا، فعال و مولد، تلاش کنند.

وی افزود: البته روند تغییرات جمعیتی پدیده‌ای اجتناب ناپذیر است، لذا جوامع بشری با توجه به روند پیش روی می‌بایست نسبت به برنامه ریزی‌‌‌های متناسب با نیاز جامعه خود اقدام نمایند.

فلاح خاطرنشان کرد: براین اساس ضرورت دارد برنامه ریزان جامعه به سمتی حرکت کنند که نیازها و ملزومات سالمندان مرتبط با تکریم سالمندان براساس آموزه‌های دینی و سایر مسائل زندگی را فراهم نمایند.

وی یادآور شد: از مهمترین موضوعات در مقوله سالمندی سالم سالمند شدن، برخورداری سالمندان از بضاعت مالی، استفاده از تجربیات آنها، ایجاد امنیت لازم برای سالمندان در محیط زندگی و دسترسی لازم به تمام خدمات شهری، مراقبت‌های خانگی و تکریم سالمندان است.

این مسوول همچنین به لزوم تقویت مشارکت اجتماعی سالمندان، مدیریت اوقات فراغت، ورزش، بهداشت، سلامت، ارتقاء رفاه و وضعیت معیشتی، گسترش فضاهای آموزشی و توانبخشی سالمندی و برخورداری یکسان سالمندان از حقوق شهروندی اشاره کرد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا