اجتماعیاخبار روزتصاویر

المان آتش‌نشان در میبد رونمایی شد

مراسم بزرگداشت روز «آتش‌نشانی و ایمنی» و تقدیر از آتش‌نشانان میبدی و همچنین رونمایی از المان آتش‌نشان با حضور مسوولان در این شهرستان برگزار شد.

فرماندار روز دوشنبه در این مراسم گفت: کارو فعالیت نیروهای آتش‌نشانی  بسیار ظریف و همراه با حساسیت و استرس و حادثه خیز است.

وی تصریح کرد: استقبال آتش‌نشانان از خطر و مقابله با آن با هدف نجات جان مردم ستودنی است و همه نیروهای آتش نشانی میبد تا به حال نشان داده‌اند علی رغم مشکلاتی که دارند ، همیشه به صورت آماده باش برای خدمت‌رسانی هستند.

فرماندار میبد در ادامه قشرهای حقوق بگیر جامعه را از اقشاری دانست که در اوضاع نابسامان اقتصادی بر خلاف قشرهای دارای مشاغل آزاد و بازاری  با مشکلات و دغدغه‌های مالی زیادی روبرو هستند.

وی ادامه داد: وضع اقتصادی قشرهای دارای مشاغل آزاد و افراد بازاری  با تورم بالا و پایین می‌رود و مانند قشرهای حقوق بگیر درگیر مشکلات اقتصادی نیستند.

فلاح همچنین از اقدامات شهرداری در راستای حمایت کارمندان و پرسنل آتش‌نشانی قدردانی کرد.

آتش‌نشانان بدون ترس در دل حوادث می روند

شهردار میبد نیز گفت:آتش‌نشانان همیشه به صورت آماده‌باش هستند و  در زمان وقوع حادثه با تمام وجود بدون ترس در دل حوادث می‌روند.

علیرضا نقوی افزود: در هنگام روی دادن حوادث طبیعی مانند سیل در کنار نیروهای اورژانس و هلال احمر ، نیروهای شهرداری و آتش‌نشانی هم حضور و تلاش در سامان دادن به اوضاع و رفع خطر دارند.

وی با اشاره به اینکه بدنه آتشنشانی میبد نیاز به نوسازی و افزایش نیرو تجهیزات دارد ، تصریح کرد: آتش نشانی میبد در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ ، حدود ۶۰۷ مورد عملیات امداد و نجات داشته‌است که از این تعداد ۲۱۴ مورد اطفای حریق بوده‌است.

شهردار میبد ادامه داد: ۳۹۳ مورد دیگر شامل نجات محبوس‌شدگان در خورو یا یک اتاق ، ایمن سازی صحنه‌های تصادف ، رفع آبگرفتگی در مواقع سیل زدگان و نجات افراد در چاه افتاده می‌باشد.

وی به آموزش دادن به دانش‌آموزان و تذکر مسائل ایمنی در سطح شهر را از دیگر فعالیتهای نیروهای آتشنشانی ذکر کرد.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از آتشنشانان تقدیر شد.

همچنین مصادف با روز «آتش‌نشانی و ایمنی» کلنگ احداث اورژانس بخش بفروییه  میبد بر زمین زده شد و مراسم رونمایی از یک باب ماشین آتشنشانی در میدان محبت این بخش برگزار شد.

آتشنشانی میبد ۳ ایستگاه خدمت رسانی و ۲۶ نیرو دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا