اجتماعیاخبار روز

مسوولان میراث دار دفاع مقدس هستند

امام جمعه میبد گفت: همه ما مسوولان میراث دار ارزش‌های متعالی دفاع مقدس هستیم و باید با تلاش پیوسته و خستگی ناپذیر رفع گرفتاری‌های مردم را مورد توجه قرار دهیم.

آیت الله علیرضا اعرافی در شورای اداری میبد افزود: ایثارگران از همه وجود خود برای ملت گذشتند و وظیفه همه ما رساندن  پیام  و رسالت و روح ایثار و شجاعت و طهارت و صفا و پاکی آنها به نسل نو است.  

وی با اشاره به اولویت‌های سال ۹۹ و تقسیم کار انجام شده بر انجام وظیفه‌های تعیین شده تاکید کرد و اظهار کرد: انجام پروژه‌ها و طرحهای جاری و پیش بینی شده باید با جدیت در ۶ ماه آینده دنبال شود و هیچ عاملی نباید جلوی محقق شدن آنها را بگیرد.

امام جمعه میبد در ادامه به ارتباطات و پیگیری مسائل و موضوعات مصوب شده در سطح کلان برای گشودن افق‌های جدید اشاره کرد.

وی تصریح کرد: دستگاهها همه باید با همگرایی و به صورت زنجیره پیوسته و به هم متصل برای پیشبرد امور تلاش کنند و نگذارند هیچ کاری از جریان افتاده و متوقف شود.

اعرافی توجه به موضوع‌های صنعت و اشتغال و گشوده گره بر سر راه صنایع و همچنین حل مشکل و مسائل ازدواج جوانان و فرزندآوری و افزایش جمعیت را مورد تاکید قرار داد.

عمده درخواست‌های شهروندان در حوزه شهرداری است

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هم به پیگیری مشکلات  و مسائل شهروندان در سطح محله‌ها اشاره کرد.

سیدجلیل میرمحمدی بخش عمده درخواست ها را در حوزه شهرداری برشمرد و گفت: علی رغم این موضوع شهرداری تلاش‌های خوبی داشته و اقدامات خوبی انجام شده و باید موارد و خواسته‌های مردم به صورت ویژه تر مورد پیگیری قرار گیرد.

وی موضوع اشتغال مهاجرین در شهرستان را نیز یادآور شد و گفت: لازم است ساماندهی و تعهد داشتن و حمایت از آنها نیز مورد توجه قرار گیرد.

مدیریت مصرف آب در صنایع

این مسوول به اقدامات پژوهشی بسیار خوب دانشگاه میبد و لزوم استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه و همچنین موضوع مصرف آب در صنایع  نیز اشاره کرد: خوشبختانه  2 واحد صنعتی شهرستان توانسته اند ۷۰ تا ۸۰ درصد آب مصرفی را با هزینه‌ای کم دوباره به چرخه مصرف بازگردانند.

موقوفات رها شده

وی موقوفات رها شده و تبدیل به آشغال‌دانی شده را در میبد متذکر شد و گفت: متاسفانه مسوولان اوقاف هیچ همراهی و فکری در این زمینه ندارند.

دیگر مسائل شهروندی میبدی

سیدجلیل میرمحمدی وجود سگهای ولگرد و حوادث ناگوار مرتبط به آن را نیز یادآور شد و همچنین به جولان موتورهای سنگین ، نبود امکانات به خصوص در حوزه ورزش برای بانوان با توجه به نگاه مرد محور در شهرستان ، کمبود فضای آموزشی و حتی مسجد در بعضی از شهرکها اشاره کرد.

وی ضرورت سرمایه گذاری  در صنعت‌های کم‌آبخواه ، ساماندهی بهره‌برداری از فضاهای متروکه و به حال خود رها شده ، فعال شدن نیروهای مقاومتی بسیج در پایگاه‌ها با کمک نیروی انتظامی و مشکل مسکن و لزوم رفع مشکل آب با همکاری میراث در محله فیروزآباد و محله مهرجرد و تکمیل پروژه‌های درمانی و حمایت از حوزه درمان را نیز برشمرد.

موفقیت دانش آموزان میبدی

رییس آموزش و پرورش میبد هم دراین نشست با اشاره به وضعیت آموزش مدرسه‌ها  به موفقیت دانش آموزان در کنکور اشاره کرد.

محسن موحدی فرد گفت: امسال نیز مانند سال گذشته دانش آموزان خوش درخشیدند ، ۴۴ نفر رتبه زیر هزار کنکور و رتبه ۳۰ منطقه در رشته ریاضی و ۳۵ در یکی دیگر از رشته ها را داریم.

وی همچنین به استخراج برش منطقه‌ای سند تحقق آموزش و پرورش در شهرستان اشاره کرد.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا