اخبار روزاجتماعی

14 هزار تن آسفالت برای لکه‌گیری و روکش معابر میبد تولید شد

شهردار میبد گفت: در طول یک سال گذشته 14 هزار تن آسفالت برای لکه گیری و روکش معابر سطح شهر با استفاده از یک کارخانه فرسوده 80 تن در ساعت و دارای کارکرد 25 سال تولید شده‌است.

علیرضا نقوی یکشنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به بهسازی و آسفالت بیش از 350 هزار متر مربع از معابر شهر در 20 ماه گذشته افزود: بزودی نیز یک کارخانه آسفالت با ظرفیت تولید 120 تن در ساعت و مجهز به آخرین استانداردهای روز خریداری می‌شود.

وی در ادامه با یادآور شدن دیگر اقدامات انجام شده بر اساس اولویت‌های اعلام شده در هر منطقه از شهر به 17 کیلومتر جدول‌گذاری و همچنین پیاده روسازی، کلنگ زنی و شروع ساخت ارگ شهرداری میبد با زیربنای هفت هزار و 300 متر مربع اشاره کرد.

شهردار میبد با اشاره به واگذاری‌ها و مزایده‌های برگزار شده یادآور شد: این واگذاری و استعلام‌ها با انجام تشریفات کامل و با نظارت قوه قضائیه و با اعلام در سایت اینترنتی شهرداری و روزنامه‌های رسمی‌و محلی انجام می‌شود.

این مسوول به پیگیری راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی و الکترونیکی و اپلیکیشن موبایل برای ارائه درخواست‌ها مانند صدور پروانه و نیز پرداخت عوارض توسط شهروندان به صورت الکترونیکی و نیز رونمایی پروانه تک برگی اشاره کرد.

وی شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی کشوری با هدف توسعه گردشگری و انجام اقداماتی مانند پیشیبانی راه‌اندازی نقاهتگاه برای بستری بیماران کرونایی و پیگیری طرح جدا سازی زباله از مبدا که به زودی اطلاع رسانی و اجرایی می‌شود را نیز یادآور شد.

نقوی تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر از ارکان اصلی مدیریتی شهر هستند ولی اختیاراتی متناسب با مسئولیت خود ندارند.

افزایش بودجه شهرداری یزد

رییس شورای شهر میبد هم با اشاره به تصویب افزایش بودجه شهرداری گفت: بودجه امسال شهرداری 60 میلیارد تومان مصوب شده و درحال حاضر نیز با گذشت حدود 6 ماه از سال از نظر داشتن درآمد نسبت به بودجه سال عقب نیست.

حسینعلی فلاح با اشاره به قانونمند کردن پروانه افزود: سعی شده با تخفیف دادن و حتی رایگان کردن اخذ عوارض و هزینه صدور پروانه  به اقشار آسیب‌پذیر فشار وارد نیاید.

وی به دادن 25 درصد زمین به شهرداری درساخت و سازها برای دریافت خدمات اشاره کرد و گفت: این موضوع از طرف شهروندان تا اندازه‌ای انجام شده و شهرداری در این زمینه و نیز گرفتن معوقات موفق نبوده‌است.

فلاح به پیگیری  تهیه طرح جامع میبد بر اساس طرح تفضیلی و تقسیم شهر به هفت بخش اشاره و اظهار کرد: انجام پروژه‌ها و عملیات عمرانی در هر بخش تا به حال با نظارت یکی از اعضای شورای شهر انجام شده‌است.

در این نشست با حضور مسوولان شهرداری و اعضای شورای به سوالهای خبرنگاران مانند مشکلات سد معبر، آسفالت معابر، مشکل باغ رها شده در بافت تاریخی میبد معروف به باغ گودالُک، اجرای برنامه‌های فرهنگی و مشکلات مرتبط به ساخت و سازها پاسخ داده‌شد.

مرکز این شهرستان ۱۰۵ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا