اخبار روزفرهنگی

مدارس میبد بازگشایی شد

صبح امروز شنبه 15 شهریور مدارس میبد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همزمان با سراسر کشور بازگشایی شد.

نماینده مردم تفت و میبد در آیین بازگشایی مدارس که در آموزشگاه شاهد یاس سرام شهرستان برگزار شد، با اشاره به نگرانی خانواده‌ها گفت: بر اساس پیش بینی‌ها و شواهد علمی‌پدیده کرونا تا  مدتها از 2 تا 10 سال آینده همچنان وجود دارد و باید با آن دست و پنجه نرم کرد.

سید جلیل میرمحمدی افزود: بیماری کرونا به صورت خیلی نادر در بچه‌ها دیده شده‌است و تنها باید با سعی و تلاش مدیران و معلمان و پرسنل آموزش و پرورش در ساعت حضور دانش آموزان در مدرسه از انتقال بیماری کرونا در بین دانش‌آموزان با رعایت شرایط بهداشتی جلوگیری کرد.

وی از خانواده‌ها خواست در این ارتباط با مجموعه آموزش و پرورش همراهی کنند و فرزندان خود را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی راهنمایی کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان دوره مجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: مصوبه‌های کمیسیون بهداشت و درمان که در روزهای آینده تصویب خواهد شد از دل‌نگرانی‌های خانواده‌ها می‌کاهد.

شروع سال تحصیلی در میبد با 25 هزار دانش‌آموز

رییس آموزش و پرورش میبد هم گفت: امسال میبد با 25 هزار دانش آموز بعد از مرکز استان بیشترین جمعیت دانش آموزی دارد و سال تحصیلی با یک هزار و 800 معلم و کارمند و کادر خدمات سال تحصیلی را شروع می‌کند.

محسن موحدی فر در ادامه با اشاره به موفقیت دانش‌آموزان میبدی در کنکور افزود: سال گذشته میبد در میان شهرهای استان با 31.4 رتبه اول کنکور را به خود اختصاص داد.

وی یادآورشد: در حوزه تربیتی و فرهنگی و پرورشی مانند مسابقات حفظ و قرائت قرآن، نماز، نهج البلاغه و مسابقات هنری و نمایش نامه نویسی  هم دانش‌آموزان رتبه اول را داشتند.

این مسوول به 42 درصد جذب در رشته‌‌‌های فنی و حرفه ای نیز اشاره کرد و تصریح کرد: همه آنچه گفته شد نشان از متوازن عمل کردن آموزش و پرورش و کادر علمی‌و پرورشی مدارس دارد.

وی همچنین پیام امام جمعه میبد در تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان و توصیه به آنها برای تلاش و کوشش در جهت کسب علم و دانش و همین طور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و سفارش به هم افزایی بین خانواده‌ها و مدارس را در این مراسم  قرائت کرد.

شروع سال تحصیلی با رعایت توصیه‌های بهداشتی کرونا

در حاشیه این مراسم مادر یکی از دانش آموزان گفت: با توجه به اینکه نرم افزار شاد به تنهایی برای آموزش دانش آموزان کافی نیست  و دانش‌آموزان باید به محیط مدسه و معلم آشنا شوند تا بتوانند خود را با روند پیشرفت درسی مدرسه تطبیق دهند.

وی با اشاره به اینکه نیاز است سال تحصیلی با رعایت موارد بهداشتی شروع  شود، یادآور شد: همانطور که می‌بینیم پروتکل‌ها رعایت می‌شود، خانواده‌ها هم خود باید با پرهیز از مسافرت رفتن و عمل به دیگر موارد توصیه شده و همچنین راهنمایی کردن فرزندان خود نسبت به رعایت نکات بهداشتی همکاری کنند.

مادر دانش‌آموزی دیگرهم گفت: همانطور که گفته شده زمان حضور دانش‌آموزان در مدرسه زیاد نیست، همچنین از دانش‌آموازان خواسته شده و آنها ملزم به رعایت موارد بهداشتی شده‌اند.

وی افزود: با اینکه حضور دانش آموزان در مدرسه با وجود وضعیت کرونا سخت است اما باید تلاش با همکاری معلمان و خانواده‌ها تلاش شود مشکلی پیش نیاید.

تمهیدات اندیشیده شده در مدارس

مربی بهداشت مدرسه یاس سرام نیز گفت: الزامی‌شدن استفاده از ماسک توسط دانش‌آموزان، تهیه مقدار زیاد ژل‌های ضد عفونی توسط مدرسه، ضد مرتب عفونی سرویس‌های بهداشتی و محیط مدارس، قطع شدن آبخوری مدرسه و الزام کردن دانش آموزان برای به همراه داشتن یک بطری آب از جمله تمهیداتی است که اندیشیده شده‌است.

علیزاده با اشاره به اینکه خود دانش‌آموزان هم باید ژل ضد عفونی به همراه داشته‌باشند، افزود: کادر مدرسه به خصوص مربیان بهداشت همه برای رعایت موارد بهداشتی تلاش می‌کنند، خانواده‌ها نیز باید همکاری کرده و به فرزندان خود رعایت نکات بهداشتی کرونا و روش شستشوی دست‌ها را بیاموزند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا