اخبار روزاجتماعی

میبدی‌ها از طرح اقدام ملی مسکن استقبال نکردند

یزد- ایرنا- مديركل دفتر فني، امور عمراني و حمل و نقل و ترافيك استانداری یزد با اشاره به مورد اسقبال قرار نگرفتن طرح اقدام ملی مسکن در میبد گفت: لازم است با مطالعه و تحقیق اراضی دولتی مناسب در مناطق مختلف میبد مشخص و به اداره کل مسکن و شهرسازی استان برای واگذاری به مردم پیشنهاد شود.

محمدرضا عارفی روز سه شنبه در نشست شورای مسکن میبد با اشاره به آمار زیاد متقاضیان واگذاری زمین برای ساخت و ساز مسکن و عدم استقبال میبدی‌ها از این طرح افزود: با هدف کمک به مردم و رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی تامین مسکن، طرح اقدام ملی مسکن و واگذاری اراضی دولتی  در حال اجرا است.

وی در ادامه تصریح کرد: اراضی به متقاضیان واجد شرایط و متعهد به اتمام عملیات ساخت و ساز واحد ساختمانی در مدت تعیین شده، واگذار می‌شود.

هفت متقاضی مسکن ملی در میبد اقدام به واریز وجه کردند

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان یزد گفت: از 716 نفر متقاضی که در طرح اقدام ملی مسکن در میبد ثبت نام کرده‌اند، 35 نفر تایید شده‌اند و از این تعداد، برای 24 نفر افتتاح حساب انجام شده و هفت نفر ار آنها به واریز وجه اقدام کرده‌اند. 

احسان خواجه‌ رضایی افزود: در ندوشن نیز 125 نفر ثبت نام کرده‌اند و هفت نفر از آنها تایید شده اند و از تعداد نیز هیچ کدام تا به حال واریز آورده نداشته‌اند.

وی تصریح کرد: زمین پیش‌بینی شده در میبد برای ساخت و ساز در مجاور مسکن مهر و به صورت آپارتمانی به تعداد 100 واحد تعیین شده‌است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به آمار پایین افراد استقبال کننده و همچنین آمار بسیار اندک افراد تعیین شده یادآور شد: برای ساخت و ساز مسکن در شهرستان در قالب اجرای طرحهای ملی مسکن، لازم است مسوولان با پایش و تحقیق زمین‌‌‌های مناسب را برای واگذاری پیشنهاد دهند.

وی گفت: شرایط تعیین شده برای واگذاری اراضی به صورت صورت کشوری تعیین می‌شود.

این مسوول نسبت به اطلاع رسانی عمومی‌برای واگذاری اراضی دولتی به مردم تاکید کرد.

عضو شورای شهرمیبد نیز به ساخت و سازهای بدون پروانه در میبد و وجود سالی یک هزار و 200 پرونده کمیسیون ماده 100 که تعداد 800 عدد آن پرونده‌ها نیز بدون پروانه ساخت و ساز هستند، اشاره کرد.

مجید زارعی گفت: این ساخت و سازهای بدون پروانه به طرح تفصیلی میبد و مشکلات ارزش افزوده برمی‌گردد.

میبد شهر چند هسته ای و خانواده‌ها در محله‌‌‌های خود زندگی می‌کنند

وی افزود: از نظر فرهنگ اجتماعی میبد شهر چند هسته‌ای است و خانواده‌ها در محله‌های خود زندگی می‌کنند و طرح مسکن مهر و واگذاری زمین در طرح ملی مسکن چاره حل مشکلات ساخت و ساز مسکن در میبد نیست.

نیمی‌از میبدی‌ها زمین ندارند

عضو شورای شهرمیبد به زمین‌دار نبودن 50 درصد میبدی‌ها ادامه داد: بهترین راهکار در میبد جامعه‌شناسی خانواده‌های هدف طرح‌های ملی مسکن و همچنین مورد توجه قرار دادن زمین‌های چند هکتاری در محله‌هایی مانند شاه جهان‌آباد و امیرآباد است.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد نیز درحاشیه این نشست در گفت و گو با ایرنا گفت: طی این نشست مقرر شد با افرادی که در این طرح ثبت کرده‌اند و یا تایید شده‌اند برای تکمیل پرونده تماس گرفته‌شود.

فرزین خادمی‌افزود: در حال حاضر زمینهای در نظر گرفته شده در منطقه بیده است و قرار شد تا تعیین زمین در دیگر منطقه‌های شهرستان نیز پیگیری شود.

وی ادامه داد: در این طرح زمین به افراد واگذار می‌شود و افراد خود با 100 میلیون وامی‌که به آنها داده می‌شود و همچنین آورده خودشان طی 2 سال سخت و ساز را به اتمام برسانند و اداره‌‌‌های آب و برق و خدمات رسان نیز موظف به خدمت‌رسانی به آنها هستند.

ثبت نام برای طرح اقدام ملی مسکن مهر از آبان ماه سال 98 شروع شده‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.  

ایرنا

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا