اخبار روزاجتماعی

مشکلات پروژه‌‌‌های عمرانی بیمارستان میبد بررسی شد

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از پروژه‌های در حال ساخت بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد نیز بازدید کرده و مشکلات ساخت و ساز این پروژه‌ها را بررسی کردند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه شهید صدوقی یزد دراین ارتباط در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: عملیات ساخت فاز یک طرح توسعه بیمارستان از حدود سال 90 و در ابتدا به عنوان پروژه‌ای سبک و به صورت خیری شروع شد.

دکتر محمدرضا وفائی نسب افزود: با توجه به همکاری خیرین در شروع به کار پروژه و نیز رایزنی‌های انجام شده برای گرفتن کمک دولتی انجام این پروژه به صورت گسترده‌تر دنبال شد.

وی ادامه داد: بعد از اتمام تعهدات خیر پروژه برای پرداخت هزینه ساخت به میزان  40 درصد، پروژه فوق در لیست پروژه‌های 40، 60 دولت قرار گرفت تا ادامه آن با کمک اعتبارات دولتی انجام شود ولی با کمبود اعتبارات دولتی مواجه شد و تا به حال اعتبارات به صورت قطره چکانی گرفته‌شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه شهید صدوقی یزد گفت: این پروژه تا به حال چندین بار به مناقصه گذاشته‌شده که آخرین مرحله آن در اسفند ماه بوده که کارهای اداری آن تمام شده و انشاءالله  عملیات باقیمانده نیز با گرفتن اعتبارات وعده شده در سفر ریاست جمهوری تا پایان امسال به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: اگر مبلغ اعتباری همان زمان سفر ریاست جمهوری تخصیص داده‌می‌شد با میزان هزینه کمتری پروژه در حدود  12 میلیارد تومان پیش‌بینی شده به پایان می‌رسید ولی الان با توجه به تورم بازار پروژه فوق به اعتباری سه برابر برای اتمام نیاز دارد.

همکاری خیرین در ساخت و ساز پروژه‌‌‌های طرح توسعه بیمارستان

وفائی نسب به پروژه اورژانس که با اعتبارات دانشگاه حدود پنج میلیارد تومان و هشت ساختمان پزشکان که با اعتبارات فرمانداری و خیرین حدود 100 تا 120 میلیون تومان برای هر ساختمان در حال انجام است نیز اشاره کرد.

وی در ادامه از خیرین شهرستان که درپیشبرد اهداف بیمارستان و تامین تجهیزات و ساخت و ساز ساختمان‌ها و واحدهای درمانی بیمارستان مشارکت دارند، قدردانی کرد.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا