اخبار روزاجتماعی

هسته‌های امر به معروف نیاز به آموزش دارند

امام جمعه میبد گفت: ارائه آموزش ، تدوین و اجرای صحیح قانون‌ها و ضوابط موجب استفاده کامل از ظرفیت‌ها و هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر درسطح شهر ، اداره‌ها و ارگان‌ها می‌شود.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست ستاد احیای امر به معروف افزود: از جمله این ضوابط آموزش دادن به افرادی که با ستاد همکاری دارند، بازنگری پالایش و گرفتن نیروهای جدید، اجرای طرح عفاف و قانون حمایت از امر به معروف کنندگان و فعال کردن ظرفیت آنها است.

وی به فعال کردن قانون شهروندی و توجه به آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره کرد.

امام جمعه میبد درادامه درخواست کرد:  افزایش تعامل و همکاری و ارتباط با ستاد امر به معروف و نهی از منکر از سوی مسوولان مورد توجه قرار گیرد.

فرماندارمیبد هم گفت: گاهی اتفاق‌هایی در شهر می‌افتد که چهره شهر را تحت الشعاع قرار می‌دهد و علی رغم وجود یک سری قانون‌ها برای روان‌تر کردن امور و برخورد با جرائم، ارتباط چهره به چهره از سوی مسوولان مجموعه‌های مرتبط در این حوزه می‌تواند اثرگذار و مانع از روی دادن اتفاق‌ها ومسائل یاد شده باشد.

حسین فلاح افزود: تا به حال همه ارگان‌های مرتبط  مانند سپاه و بسیج و نیروی انتظامی‌و ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسائل را با حساسیت دنبال کرده و منشاء خیر بوده‌اند.

میبد یکی از شهرهای پیشرو در حوزه امر به معروف است 

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد نیز گفت:میبد یکی از شهرهای پیش‌رو در ارتباط با امربه معروف و نهی از منکراست.

سید علی محمد حسینیان افزود: تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز و ارتباط با دانشگاه‌های استان و اساتید دلسوز که واقعا ظرفیت‌های خوبی دارند مورد توجه قرار گرفته است، همچنین تشکیل گروه‌های جهادی که دستورالعمل دارد نیز ‌می‌تواند به خصوص در این شهرستان دنبال شود.

دادستان میبد هم گفت: قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر که در آن الگوی  رفتاری و وظایف اعضای ستاد و مسئولیت رسته‌های دولتی تعیین شده باید از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد.

علی باقرپور نسبت به آموزش دادن نیروهای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

فرمانده بسیج ناحیه میبد هم گفت: سپاه و بسیج شهرستان درهمه پایگاه‌های خود به نوعی خدمت امر به معروف و نهی از منکر را نیز مورد توجه قرار داده و سعی شده در همه محله‌ها به آسیب شناسی پرداخته شود.

سرهنگ دوم پاسدار مصطفی بهشتی افزود: جلسه‌هایی هم درفرمانداری برگزار شده و همه زوایای آسیب‌های اجتماعی ارائه و مورد بررسی قرار گرفته‌است.

25 نفر در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان میبد فعال هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا