اخبار روزاجتماعی

اسلام دین تمدن ساز است

امام جمعه میبد با اشاره به اینکه اسلام دین تمدنی است ، گفت: اگرمفاهیم اسلامی به درستی استخراج ، عرضه و پیاده سازی شوند ، سازنده تمدنی هستند که زندگی بشر را ساماندهی و جهت معین می‌دهند.

آیت الله علیرضا  اعرافی روز شنبه در کارگاه ولایت برگزار شده در مصلی آیت الله اعرافی میبد افزود: همه رویدادها و تحولات بشر می‌تواند با نظریه اسلام تمدن ساز ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی‌نیز بر پایه نظریه اسلام تمدن ساز بنا شده‌است.

وی در ادامه اظهار کرد: معارف اسلامی‌شامل احکام و موضوعات دینی مجموعه‌ای وسیع و گسترده است  و حجم بسیاری از گزاره‌ها در لایه‌های اجتهادی و کاوش و تحقیقی معارف اسلام است.

اعرافی ادامه داد: حجم گسترده ای از گزاره‌های معارف اسلامی‌در همه قلمروهای  فکری، فلسفی، اخلاقی، اقتصاد، سیاست، فرهنگ و خانواده وجود دارد که بعضی از آنها واضح و بعضی نیز نیاز به سوال و تحقیق و کاوش دارد.

رییس شورای فرهنگ عمومی‌میبد تصریح کرد: این حجم از معارف همه سلسله‌وار به هم مرتبط هستند و منظومه‌ای دارای نظام و به صورت دانه‌های تسبیح است که در دل آنها نخی برای ارتباط دادن بین دانه‌ها وجود دارد.

وی گفت: پشتوانه طرح‌هایی مانند ولایت نظریه تمدن ساز اسلام است.

دکتری کلام اسلامی‌نیز درحاشیه این کارگاه گفت: در طرح ولایت زیربنایی‌ترین مفاهیم شامل معرفت‌شناسی، خداشناسی، انسان‌شناسی، فسفه اخلاق و حقوق و سیاست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام مهدی قاسمی‌فیروزآبادی افزود:این طرح به صورت بومی‌در میبد و اردکان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با هماهنگی مسوولان شبکه بهداشت در حال پیاده سازی و اجرا است.

این کارگاه به مدت 25 روز است که هر روز با حضور 90 تا 100 نفر از اقشار مختلف و با سنین بالا  برگزار شده‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا

کارگاه ولایت

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا