اخبار روزاجتماعی

مشکلات اراضی واگذار شده میبد بررسی شد

مشکلات اراضی واگذار شده میبد و تامین زمین برای فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی و درمانی با حضور امام‌جمعه ، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان استان و شهرستان مورد بررسی قرار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، امام جمعه میبد در این نشست گفت: مطالبات مردم در رابطه با زمین‌های واگذاری که بیش از دو دهه از آن گذشته،  حق قانونی آنها است.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: مسوولان استان باید بهترین گزینه را برای حل این مشکل در اسرع وقت انتخاب و پاسخگوی مردم باشند.

حسین فلاح فرماندارمیبد با تشریح یکایک مشکلات در حوزه‌های مختلف و پی گیری‌های انجام‌شده از سوی فرمانداری و نماینده مجلس گفت: مردم در این شرایط سخت انتظار دارند مشکلاتشان از طریق راه‌های قانونی حل شود.

موضوعات و مشکلات

مدیرکل راه و شهرسازی استان در حاشیه این نشست گفت: یکی از موضوعاتی که مطرح شد؛ تأمین زمین برای اورژانس بفروئیه بود که قرار شد؛ فرایند واگذاری 2 هزار مترمربع زمین به اورژانس بفروئیه طی شود.

رضا یادگاری، تأمین زمین پارک شهیدیه را دومین موضوع این جلسه خواند و افزود: با توجه به حفظ مالکیت دولت قرار شد زمین با کاربری فضای سبز تأمین و کاربری موردنظر تثبیت شود و مرحله‌به‌مرحله واگذاری آن به شهرداری صورت گیرد.

وی تخصیص زمین خدماتی، ورزشی، فرهنگی و آموزشی در قالب ماده صدرا هم یادآور شد و افزود: بر اساس قانون تنظیم بخشی از اراضی که املاک مالی دولت می‌شود اراضی را واگذار خواهیم کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد نیز با اشاره به طرح ملی مسکن هم گفت: این طرح اقدام ملی مسکن و تأمین مسکن جوانان و متقاضیان نیازمند است و بخشی از اراضی آن نیز درمجاورت شهر به‌عنوان طرح ملی مسکن در کارگروه زیربنایی و شورای مسکن و شورای برنامه‌ریزی مورد تصویب قرارگرفته‌است.

یادگاری تصریح کرد: مقرر شده این اراضی به شهر الحاق شود تا بتواند پاسخگوی نیاز متقاضیان در جهت تأمین مسکن باشد.

ساخت مسکن مهر میبد در 2 فاز ساخت آن دنبال شده و ساکنان آن با مشکلات متعددی از جمله به مشام رسیدن بوی بد فاضلاب و عدم ساماندهی محوطه داخلی آپارتمان‌ها، نداشتن آسانسور، عدم ساماندهی محوطه بیرونی آپارتمان‌ها روبرو هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا