اخبار روزاجتماعی

سرمایه راه یک رسانه اعتماد است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: اعتماد مردم به یک رسانه سرمایه اجتماعی مهمی است و داشتن آن به تلاش همراه با نوگرایی و پاس داشتن سنت‌ها و مورد توجه قرار دادن منافع ملی و خواسته‌ها و ذائقه مردم نیاز دارد.

مجید جوادیان‌زاده روز پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی بر خط اصحاب رسانه استان یزد به مناسبت روز خبرنگار افزود: مردم رسانه خود را انتخاب می‌کنند که با توجه به آن لازم است فعالیت رسانه‌ها بر اساس معیارهای استاندارد و معتبر ساماندهی شود.

وی ادامه داد: دور شدن از بعضی از نگاه‌های خیلی کلاسیک و سنتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.  

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد در ادامه به ایجاد منابع پایدار برای رسانه‌ها نیز اشاره کرد که لازم است با هم اندیشی بر اساس چارچوب و ضوابط توجه مورد قرار گیرد.

وی لزوم ایجاد کتابخانه تخصصی رسانه و مجهز به نرم افزار کتاب در خانه مطبوعات یزد را یادآور شد.

این مسوول همچنین فضای مجازی تدارک دیده توسط خانه مطبوعات برای برگزاری نشست‌های خبری و تعامل و گفتگو را یک تجربه خوب و فراهم کردن فضا برای همگرایی، هماهنگی، ماندگاری و بهتر انجام دادن رسالت رسانه‌ای عنوان کرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد نیز برنامه مجازی تدارک دیده شده به مناسبت روز خبرنگار توسط خانه مطبوعات را اقدامی‌ارزشمند در آشنا شدن با موضوعات و مشکلات رسانه‌ای استان عنوان کرد.

سید خلف حوتی نژاد در ادامه مشارکت و نیز همراهی به خصوص شهرستان‌ها برای استفاده از این فضا و پیشبرد اهداف و اقدامات پیش بینی شده درارتباط با آن را ضروری شمرد.

مدیر خانه مطبوعات استان یزد هم د‌ر این نشست آنلاین از رسانه‌های شهرستانی خواست حضور و مشارکت بیشتری در این فضای مجازی فراهم شده داشته باشند.

فرزاد فیضی افزود: این فضا زمینه حضور و مطرح کردن مسائل شهرستانها در نشست با مدیران استان را فراهم کرده‌است.

وی در ادامه هدف از راه اندازی این فضا را ایجاد عدالت رسانه‌ای در دسترسی به مدیران استان و بیان کردن مشکلات و سوال‌ها عنوان کرد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا