اخبار روزاجتماعی

عرصه‌های مدیریت نیازمند حضور افراد نخبه است

نماینده مردم تفت و میبد درمجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح امور در حوزه‌های گوناگون صنعت ، کشاورزی ، شهرسازی و کاهش آسیب های اجتماعی و فقر نیاز به روحیه انقلابی و جهادی دارد ، عرصه‌های مدیریتی استان و شهرستان نیز نیازمند حضور نیروهای نخبه است .

دکتر سید جلیل میرمحمدی در نشست با گروه مردمی‌طلوع مهر با اشاره به لزوم ایجاد تنوع در بخش صنعت افزود: لازم است سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید هدایت شود و به جای درخواست افزایش زیرساخت‌های درمانی به سمت پیشگیری، پزشک خانواده، بیماری‌‌‌های غیرواگیر پیش برویم.

وی درادامه با یادآور شدن پیگیری  تسهیل اموربانوان درحوزه‌‌‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و اقتصادی و کارآفرینی، خاطرنشان کرد: امروه احداث بندرخشک و مطالبات بانوان درحوز‌های پارک و سالن‌های ورزشی،احداث بازارچه‌‌‌های صنایع دستی و رونق کسب و کارو مشاغل خانگی می‌تواند رونق اقتصادی شگفت انگیزی را در شهر ایجاد کند و باید به دنبال تسهیل دراین زمینه بود.

استفاده از ظرفیت موسسه‌های مردم نهاد

نماینده مردم میبد و تفت درمجلس شورای اسلامی‌همچنین با اشاره به ظرفیت‌های میبد در حوزه موسسات مردم نهاد و خیری گفت:موسسات مردم نهاد می‌توانند با ورود به حوزه‌های فرهنگی، قرآنی وآسیب‌های اجتماعی، آثار وبرکات فراوانی را در نتیجه فعالیتهای خود به همراه داشته‌باشند.

دکترمیرمحمدی تصریح کرد:موسسه مردمی‌طلوع مهر باید درهمه زمینه‌ها مانند ساماندهی مهاجرین، سرمایه گذاری در صنایع کم آبخواه و پاک، گفتمان پیشگیری، پزشک خانواده و بیماری‌‌‌های غیرواگیر به جای درمان و اشتغال فعالیت داشته و با استفاده از ظرفیت‌های نخبه‌ها با نگاه فراجناحی، اعتمادی،فرهنگی و اقتصادی قدم‌های خوبی را بردارد.

گفتنی است در ابتدای نشست  دکترحسین اعرافی اهداف و چشم انداز این گروه را درمشارکت‌‌‌های اجتماعی به ویژه درحوزه‌‌‌های جلوگیری از آلایندگی‌ها ازطریق درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز،ثبت آثار تاریخی و میراث فرهنگی،شهر هوشمند و استفاده از نخبه گان درکارگروه‌‌‌های مختلف با نگاه فرا جناحی تشریح کرد.

همچنین کارگروه‌های رسانه، کشاورزی،روانشناسی،شهر هوشمند،میراث فرهنگی، ساخت و ساز مباحث خود را دربهبود وضعیت موجود مطرح کردند.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا