اخبار روزاجتماعی

77 درصد جمعیت استان یزد بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد گفت: با توجه به 77 درصد جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان یزد ، این استان از نظر داشتن تعداد بیمه‌شدگان نسبت به آمار جمعیتی خود مقام دوم را در سطح کشور در سطح کشور دارد.

مجید درویشی در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات و رسانه‌های استان افزود: پوشش بیمه‌ای استانها در سطح کشور نسبت به جمعیت به میزان 42 درصد است و پوشش شهری آنها نیز 75 درصد است.

وی ادامه داد: از نظر نسبت جمعیت شهری در استان یزد 91 درصد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد در ادامه با اشاره به رشد سه و نیم درصدی بیمه شدگان اجباری و اصلی  در پایان سال 98 اظهارداشت: در سال 99،  64 درصد در حوزه صنعت و معدن و تجارت،  26 درصد در بخش خدمات، 7 درصد پیمانکاری  و سه درصد در بخش کشاورزی مشغول به کار و بیمه اجباری تامین اجتماعی هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا 7 هزار نفر از جمعیت اصلی بیمه شدگان کاهش یافت که انشاءالله  تا پایان تیرماه شاهد اشتغال مجدد آنها باشیم.

این مسوول میزان پرداختی بیمه بیکاری را در سال 98 را نیز 50 میلیارد و 200 میلیون تومان عنوان کرد و همچنین توزیع تعداد بیمه شدگان بومی‌و غیر بومی‌را نیز بر اساس کد ملی به ترتیب 70 درصد و 30 درصد جمعیت برشمرد.

مدیردرمان سازمان تأمین اجتماعی استان نیز با اشاره به ارائه خدمات درمانی تامین اجتماعی در 2 بخش درمان غیرمستقیم و مستقیم گفت: در بخش غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی تقریبا به تمامی‌مراکز درمانی استان قرارداد دارد که با توجه بیماران  درارتباط با درمان سرپایی 30 درصد و درمان بستری نیز 10 درصد پرداخت هزینه ویزیت دارند.   

خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی

محمدحسین توحیدی فرافزود: در بخش درمان مستقیم نیز یک بیمارستان در مرکز و در هر شهرستان یک پلی کلینیک درمان تخصصی وجود دارد که در آنها به بیماران خدمات ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته 28 هزار مورد بستری دربیمارستان داشتیم که از این تعداد 15 هزار و 780 مورد مورد عمل جراحی قرار گرفته‌اند.

مدیردرمان سازمان تأمین اجتماعی استان در ادامه اظهار داشت: از میزان 787 میلیارد تومان بودجه مصوب سال 98،  678 میلیارد تومان هزینه پرداخت بیمه شدگان شده‌است.

وی میزان بودجه سال 99 را 719 میلیارد تومان عنوان کرد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا