اخبار روزاجتماعی

پوستر نخستین جشنواره ملی زیلوی برتر در میبد رونمایی شد

پوستر نخستین جشنواره ملی زیلوی برتر با حضور پیشکسوت زیلوباف و تعدادی از فعالان این حوزه و مسوولان در محل موزه زیلو واقع در مجموعه تاریخی شاه عباسی میبد رونمایی شد.

شهردار میبد در این مراسم با تقدیراز فعالیت‌های علمی‌و پشتوانه دارجهاد دانشگاهی گفت: راه‌اندازی خوشه زیلو که توسط جهاددانشگاهی دنبال شد یکی از کارهای ماندگارو قابل تقدیر است.
علیرضا نقوی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی زیلو افزود: مجموعه شهرداری با تمام توان و امکانات خود درخدمت جشنواره به عنوان یک رویداد ملی است.
وی اظهار امیدواری که با رخت بربستن کرونا و رسیدن به وضعیت سفید این بیماری که گریبانگیر مردم شده برگزاری جشنواره را نه در یک مکان محدود و با جمعیت کم بلکه با حضور گسترده مردم و با دعوت از شهرداران شهرهای جهانی ایران درمراسم اختتامیه شاهد باشیم.

اهداف برگزاری جشنواره زیلو

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد هم گفت: برگزاری جشنواره نقش مهمی‌در ادامه اجرای برنامه‌های توسعه زیلو و ترویج و معرفی این هنر صنعت به همه شهرهای کشور و حتی بازار جهانی باشد.
محمد دهقان بنادکی افزود: با این رویداد هم از پیشکسوتان زیلو تقدیر می‌شود و بستری برای ایجاد انگیزه برای هنرمندان جدیدی که در حال آموزش هستند فراهم می‌شود.
وی به شناسایی ایده‌ها و نوآوری‌ها هم اشاره کرد که هدف نهایی این جشنواره است.
عامل توسعه خوشه زیلو نیز گفت: هدف جشنواره ملی زیلوی برتر تولید محتوا برای معرفی و شناساندن زیلو و تشویق هنرمندان برای بافت زیلوی با کیفیت است.
محمدرضا دهقانی این جشنواره انتخاب زیلوباف برتر، طرح و نقش برتر و بهترین محصول را دنبال می‌کند.
وی به حضور و ارائه آثار زیلوبافان هنرمند سایر شهرهای کشور و گردهمایی زیلوبافان در این جشنواره نیز اشاره کرد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا