اخبار روزفرهنگی

کتاب «ممد یزدی» در میبد رونمایی شد

کتاب ممد یزد حاوی خاطرات آزاده محمد دهقانی فیروزآبادی نوشته شده توسط حجت‌الاسلام یوسف بدرالدین در محل مصلی آیت الله اعرافی با حضوررزمندگان رفاع مقدس و جمعی از مسوولان رونمایی شد.

امام جمعه میبد در این مراسم رونمایی گفت: حجاب معاصرت به عنوان یک امر جدی دربرگیرنده اموری است که عظمت آنها به واسطه همزمانی درک نشده و ارزش آنها شناخته نمی‌شود، همانطور که گذر زمان گاهی موجب فراموشی بعضی از وقایع می‌گردد.

آیت‌الله علیرضا اعرافی درادامه افزود: مجموعه جمع‌آوری شده از بعضی از اسناد تاریخ یک دوره‌ای را نشان داده و حکایت می‌کند و به عنوان پشتوانه تاریخ یک‌صد ساله مملکت قابل توجه است.

وی یادآور شد: بخشی از اسناد مکتوب نیست و در سینه‌ها جای دارد و انتقال آنها بر روی کاغذ و به صورت نوشته و نرم افزار درآوردن اهمیت دارد.

امام جمعه میبد تصریح کرد: در مورد دفاع مقدس زیاد نوشته شده اما با این وجود ما کم کار کرده‌ایم و نیاز است این نشست و مراسم فتح باب و جهشی برای نوشتن خاطرات رزمندگان، جانبازان وآزادگان باشد.

وی گفت: مجاهدت‌ها و رشادت‌هایی که رقم زننده تحولات عظیم  بی‌سابقه در تاریخ ایران هستند و درخشش انقلاب و کشور را به دنبال دارند، ستودنی بوده  و باید ثبت و ماندگار شوند.

کتاب «ممدیزدی»خاطرات یک نسل است

نویسنده کتاب ممد یزدی نیز در این مراسم گفت: این کتاب خاطرات یک شخص نیست بلکه خاطرات یک نسل است، نسلی که در زمان خودشان توانستند با عمل به وظیفه‌ای که به دوش داشتند برای نسل‌های بعدی نمونه و الگو باشند.

حجت الاسلام بدرالدین افرود: کسانی که از آن نسل مانده‌اند شاید هنوز وظیفه خود را به طور کامل انجام نداده‌اند چون آنها باید آنچه را که دیده و انجام داده‌اند برای نسل بعد بیان کنند.

وی با اشاره به مراحل نوشتن کتاب شامل بازگویی و نوشتن و ویراستاری گفت: نوشتن این کتاب از سال 94 شروع شد و به مدت 2 سال طول کشید و بعد از بهره‌مندی از نظرات صاحب نظران  به مرحله چاپ رسید.

این نویسنده میبدی به مدت 20 سال است فعالیت نویسندگی دارد و کتاب یاد شده  دوازدهمین کتابی است که نوشته‌است.

وی تا به حال با فعالیت در حوزه‌های داستانی، خاطره نویسی و ادبی کتابهایی نظیر «تولدی برای عاشورا» که با داشتن  نثر ادبی برگزیده کنگره سراسری شعر عاشورا نیز شده‌ا‌ست، «ابراهیم انقلاب» در ارتباط با زندگی آیت الله اعرافی، «با کاروان نور» و «والدین موفق» را به رشته نگارش درآورده‌است.

به گفته آزاده محمد دهقانی فیروزآبادی، با توجه به بررسی‌هایی که شد نام کتاب ممد یزدی گذاشته شد که البته به خاطرات او در دوران اسارت نیز برمی‌گردد و اینکه او را در اردوگاه محمد یزدی صدا می‌زدند.

بام میبد – مرضیه امامی‌

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا