اخبار روزفرهنگی

همه نهادها باید با آموزش و پرورش پیوست فرهنگی داشته‌باشند

- امام جمعه میبد گفت:همه اداره‌ها و ارگان‌ها باید با داشتن نگاه مثبت فعال نسبت به حوزه آموزش و پرورش در ارتباط با این نهاد آموزشی احساس مسئولیت کرده و پیوست فرهنگی داتشه‌باشند.

آیت الله اعرافی علیرضا اعرافی روز شنبه در شورای آموزش و پرورش میبد افزود: لازم است همه اداره‌ها و ارگان‌ها اعم از فرمانداری، شهرداری، مسکن و شهرسازی، دستگاه‌‌‌های انتظامی‌و قضایی، خدماتی و … نسبت به آموزش و پرورش مسئولیت و رسالت علمی‌و فرهنگی داشته‌باشند.

وی با اشاره به اینکه  داشتن  آموزش و پرورش موفق مساوی با داشتن جامعه موفق است ادامه داد: در این ارتباط نهایت همگرایی و تعامل ضرورت دارد و باید به آن توجه شود.

اعرافی در ادامه اظهار داشت: همچنین همه معلمان باید نسبت به فن مشاوره روانشناختی، تحصیلی و شخصیتی که یک سطح عمومی‌است آگاهی داشته باشند و در آن مهارت کسب کنند.

وی با اشاره به نیازی که در حوزه تخصصی به مشاوران تخصصی می‌باشد، تصریح کرد: باید برگزاری دوره‌های برای افزایش دانش و آگاهی مدیران و معلمان نسبت به حوزه مشاوره توجه شود، همچنین درارتباط با کمبود مشاوران در آموزش و پرورش نیز طرح‌هایی تهیه شود.

امام جمعه میبد همچنین شتاب بخشیدن به طرح احداث و بازسازی 100 مدرسه که تا به حال 50 مورد آن انجام شده را یادآور شد و اظهار داشت: این طرح چند سال قبل مطرح و مورد توجه قرار گرفت و حال با مطالعاتی که شده  مدارسی دیگر نیز در طول این سالها نیاز به بازسازی مجدد پیدا کرده اند.

رییس شورای فرهنگ عمومی‌میبد افزود: لازم است با توجه به این موضوع طرح یاد شده با کمک گرفتن از خیرین و حمایتهای دولتی با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند.

آموزش مجازی تجربه و فرصتی نو و جدید است

وی با اشاره به آموزش مجازی به عنوان تجربه و فرصتی نوو جدید لزوم فراهم زیرساخت‌های شبکه ملی وتوسعه فضای مجازی را متذکر شد و گفت: حوزه و دانشگاه و به ویژه آموزش و پرورش باید این تجربه حفظ کرده و نسبت به افزایش ظرفیت آن نوجه کنند.

امام جمعه میبد خاطرنشان کرد: به جز آموزش و پرورش همه ادارات نیز باید تلاش کنند که فرآیند پیگیری پرونده را الکترونیکی کرده و حتی در دوره پس از کرونا نیز مراجعه حضوری مردم به اداره‌ها را کاهش دهند.

اعرافی تصریح کرد: حتی در شرایط عادی نیز شبکه مجازی می‌تواند همبستگی و همگرایی به وجود آورده و زمینه را برای پیشرفت علمی‌و تحصیلی و اخلاقی و معنوی را فراهم آورد.  

وی آمادگی داشتن و برنامه‌ریزی برای روبرو شدن با شرایط بحرانی که درآینده ممکن است پیش آید را مورد تاکید قرار داد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا