کرونا علی رغم اینکه شوک بزرگی برای همه بود و مشکلات زیادی را موجب شد ولی فرصتی را ایجاد کرد که همه بدانیم گاهی هیچ چیز را نمیشود پیش بینی و کنترل کرد.

نگار آقا علی طاری هنرمند عکاس با اشاره به این نکته مهم گفت: عده ای از افراد فکر می‌کنند از همه چیز آگاهی دارند و برخی هم که در رفاه به سر می‌برند تصور می‌کنند که همه چیز را در کنترل دارند.

وی افزود: کرونا نشان داد که انسان‌ها نیز جزوی از نظم جهانی هستند و نمی‌توانند تعیین کننده و مدعی باشند.

نگار آقا علی طاری

آقا علی طاری تصریح کرد: کرونا به ما یاد داد مراقب هم بوده و بیشتر به فکر هم باشیم تا خوبی از ما به یادگار بماند. در این راستا، این هنرمند صحبت کردن با کارشناسان و گذاشتن لایو با آنها در فضای مجازی در راستای اگاهی سازی جامعه نسبت به تاثیرات کرونا بر روان فرد و جامعه و عملکردش ،   ساخت کلیپ‌هایی برای تغییر حال و هوای اطرافیان و دوستانی که در شرایط بحرانی به سر می‌بردند، ایده دادن به خیریه‌ها جهت تهیه و فروش کارت پستال‌های تبریک و تسلیت مجازی را از کارهایی بیان کرد که در دوران قرنطینه و در کنار خانواده  انجام داده است.

آقا علی طاری یادآور شد: قرنطینه فرصتی است که می‌توان ایده پردازی کرد، عملی که شاید تا قبل از قرنطینه، کمتر فرصت انجامش را داشت.

نگار آقا علی طاری

کرونا فرصتی برای انجام کارهای عقب مانده و به روز کردن اطلاعات است

وی خود در این روزها بیشتر  مشغول کارهایی از قبیل مطالعه، انجام دادن کارهای عقب مانده، به روز کردن اطلاعاتش درباره عکاسی، لذت بردن از بودن در کنار خانواده، همکاری با برخی آژانس‌‌‌های عکس بین المللی و… است.

وی اطلاع رسانی در مورد کادر زحمتکش درمانی و بیماری کووید ١٩ را  مربوط به عکاسان خبری دانست که این وظیفه خطیر را بر عهده گرفته اند گفت من در جایگاهی نیستم که تعیین کنم چه کسی در این شرایط عکاسی کنه عکاسی در این شرایط یک انتخاب انسانی و فردیه و عکاس باید با سنجیدن شرایط این عمل را انجام دهد  و برای همه افراد توصیه نمی‌شود.

کرونا بحرانی جهانی است

این هنرمند گفت: کرونا بحرانی است که در همه دنیا اتفاق افتاده و فقط برای کشور عزیزمان رخ نداده و باعث شده از طرفی احساس تنهایی در این دنیای پر از رقابت نداشته باشیم ونیز بدانیم که چقدر عملکرد ما در این دوران می‌تواند به جهان بحران زده امروز کمک کند.

به عنوان نمونه وی به سوژه عکاسی این روزهایش با عنوان هفت سین در دوران قرنطینه، اشاره کرد. هدف این عکاس برجسته از انتخاب چنین سوژه ای، همراهی مردم ایران برای قطع زنجیره شیوع بوده است ؛ زیرا با آغاز فصل بهار ایرانی‌ها برای جشن و پاسداشت طبیعت به پارکها و فضاهای باز می‌روند، اما امسال در خانه ماندند و سعی کردند سهم کوچکی در یاری رساندن به زمین بیمار این روزها داشته باشند.

نگار آقا علی طاری همچنین افزود: ما باید آنچه را که خوب است و به فرهنگ ما برمی‌گردد،  الگو سازی کنیم. بر این اساس بهتر است این روزها که اکثر افراد از فضای مجازی استفاده می‌کنند، به این بحران از نظر روانی دامن نزنند و همه در کمال آرامش به یکدیگر کمک کنند و اصول بهداشتی و انسان دوستانه را در پیش بگیرند.