آرایشگران زنانه میبد

آرایشگاه‌های زنانه میبد ملزم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شدند

آرایشگاه‌ها و پیرایشگاه‌های زنانه در سطح شهرستان میبد ملزم به رعایت موارد و دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط با پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا شدند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان میبد با اشاره به الزامی‌بودن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا  در آرایشگاه‌ها گفت: اولین اقدام گندزدایی و ضد عفونی محیط آرایشگاه است که برای تهیه مواد آن باید دقت داشت با توجه به مواد ضد عفونی که در بازار است موادی تهیه شود که علاوه بر داشتن قیمت مناسب و روش استفاده آسان با کمترین غلظت کارایی موثرتری برای از بین بردن باکتریها داشته باشد.

حسن خواجویی افزود: برای ضد عفونی سطوح فلزی از الکل 70 درصد می‌توان استفاده کرد و برای سایر سطوح که امکان خوردگی نداشته باشد از محلول یک در 99 استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: برای تهیه این محلول حدود 10 سی سی وایتکس 5 درصد را در ظرفی به اندازه یک لیتر می‌ریزیم و بعد آب سرد به آن اضافه می‌کنیم تا به حجم یک لیتربرسد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان میبد اظهار داشت: برای ضد عفونی سطوح نیز در ابتدا باید سطح مورد نظر از نظر آلوده بودن به چربی، گرد و غبار، خون و هرماده ای دیگر تمیز و بعد به ضد عفونی آن اقدام کرد.

وی همچنین به آرایشگران توصیه کرد قبل و بعد از پوشیدن ماسک دست‌های خود را به روش اصولی به مدت 20 ثانیه بشویند.

گندزدایی هر روزه آرایشگاه‌ها ضرورت دارد

رییس اتحادیه آرایشگران و پیرایشگران زنانه میبد هم گفت: آرایشگاه‌ها موظف هستند هر روزه گندزدایی سالن آرایشگاه ، تعویض ماسکها، استفاده از ماده‌‌‌های ضد عفونی دارای الکل برای ضد عفنی دست و ماسک‌های پارچه ای و… را مورد توجه قرار دهند.

فخرالسادات آقایی با اشاره به پیگیری دایر شدن مجدد آرایشگاه‌ها که از روز سوم اسفند 98 تا به به علت کرونا تعطیل بوده‌اند افزود: آرایشگاه‌ها می‌توانند با مطالعه و رعایت موارد بهداشتی و دستورالعملهای توصیه شده فعالیت داشته و به مشتریان که به آنها  نیاز دارند خدمت کنند.

اتحادیه صنف آرایشگاه‌های زنانه میبد از مهر ماه سال 98 فعالیت خود را مجزا از اتحادیه آرایشگاه‌های مردانه شهرستان آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا