اخبار روزاجتماعی

آمار بیماران کرونایی در بیمارستان میبد رو به افزایش است

رییس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد گفت: متاسفانه آمار بیماران کرونای مثبت و مشکوک به این بیماری افزایش یافته و با این روند بیمارستان میبد دیگر ظرفیت پذیرش بیماران دیگر را ندارد و باید آنها را به مرکز استان ارجاع داد.

دکتر محمد هادی فرح زادی در گفت و گو با ایرنا افزود: از زمان شروع پیک کرونا در بیمارستان ابتدا بخش‌های داخلی و جراحی با ظرفیت پذیرش 50 نفر به بیماران مشکوک به کرونا اختصاص یافت که با تکمیل شدن آنها بخش زنان و اطفال نیز برای بستری این بیماران در نظر گرفته شده‌است.

وی ادامه داد: بخش زنان تقریبا کامل شده بخش اطفال هم فقط ظرفیت پذیرش 20 بیمار دیگر را دارد و از طرفی نیز با کمبود نیروی انسانی نیز مواجه هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت: از شنبه هفته گذشته زمان شروع پیک کرونا در بیمارستان میبد تا به حال حدود 150 نفر مراجعه داشته‌اند که از این تعداد عده‌ای ترخیص و عده ای هم بستری شدند و تعدادی از آنها نیز با دریافت خدمات درمانی مناسب از بیمارستان مرخص شدند.

رییس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد ادامه داد: در حال حاضر 72 نفر در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد 6 نفر در حال دریافت خدمات ویژه آی سی یو و سی سی یو هستند و 66 نفر نیز در بخش‌ها بستری شده‌اند.

وی با اشاره به مشکلات موجود گفت: متاسفانه برخی از بیماران با انجام کارهای تشخیصی تمایل دارند با اجازه خودشان از بیمارستان مرخص شوند، اما آنها باید به کادر درمان اطمینان کامل کرده و برای بستری شدن و بهبودی کامل همکاری داشته‌باشند.

بیماران با کادر رمان همکاری کنند تا چرخه درمان آنها کامل شود

این مسئول  یادآور شد: بیماران مشکوک که به بستری نیاز دارند از طریق مشاوره با کارشناسان بهداشت به این بیماران و اطرافیان آنها آموزشهای لازم در ارتباط با خود مراقبتی و قرنطینه داده می‌شود، همچنین اطرافیان نیز غربالگری می‌شوند و به این طریق درمان بیمار در منزل ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: اما بیماری که خود رضایت به رفتن از بیمارستان میدهد باعث می‌شود زنجیره مراقبت پاره شده و وی به عنوان بیمار ناقل بیماری را در سطح شهر سرایت می‌دهد.

رییس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد از بیماران خواست به کلینیک طب که متخصصان از ساعت هشت صبح تا 10 شب حضور دارند مراجعه کنند تا روند تشخیص بیماری در ابتدا از طریق کارشناسان در کلینیک و سپس ارجاع به متخصصان و در صورت نیاز به بستری ارجاع به اورژانس در مورد آنها انجام گیرد.

مردم خود مراقبتی برای پیشگیری از مبتلا نشدن به بیماری کرونا را جدی بگیرید

فرحزادی همچنین از مردم در خواست کرد موضوع کرونا جدی بگیرند و با عادی جلوه دادن بیماری از حساسیت خود نسبت  به این بیماری نکاهند، ماندن در منزل اصل مهم مراقبتی است به خصوص بیماران پر خطر و سالمندان و همچنین بیماران دارای پیش زمینه بیماری‌های تنفسی، چاقی، دیابت، فشار خون، آلرژی و … باید این اصل را جدی بگیرند.

وی به شستشوی مرتب دست با مواد شستشوی معمولی، فاصله گرفتن حدود 2 متر با افراد دیگر در هنگام نیاز به حضور درسطح شهر، استفاده از ماسک توسط بیماران تنفسی  و نیز در ارتباط با بیماران کرونایی اشاره کرد که باید توسط مردم جدی گرفته‌شود.

مراکز تشخیص بیماری کرونا در میبد

رییس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با تاکید بر اینکه اگر موارد یاد شده توسط مردم جدی گرفته نشود مجبور به اختصاص دادن کامل بیمارستان به بیماران کرونایی می‌شویم به مردم توصیه کرد که درابتدای تشخیص بیماری به کلینیک تب در درمانگاه تخصصی بیمارستان با مرکز 16 ساعته خدمات جامع سلامت شماره یک شهری(یخدان) و در ارتباط با درمان سایر بیماری‌های خود به درمانگاه‌های شهرستان که اعلام آمادگی کرده‌اند، مراجعه داشته‌باشند.

وی با اشاره به پیگیری دلسوزانه مسوولان شهرستان در ارتباط با این بیماری  که به طورمرتب با بیمارستان جهت اطلاع از کمبودهای بیمارستان  و رفع آنها در تماس هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه از عوامل کنترل کرونا فعلا به عامل بیماری آن دسترسی که باید باشد نیست، مردم به عنوان عامل سوم کنترل این بیماری باید برای در منزل ماندن و رعایت موارد ایمنی به عنوان پیشگیری از بیماری چنان همکاری کنند که شهراز نظر نبودن هیچ فردی در خیابان‌ها  همانند شهر مرده‌ها در نظر آید.

فرحزادی همچنین با اشاره به مبتلا شدن حدود هشت نفر از پرسنل بیمارستان به کرونا و اینکه تست چند نفر از آنها مثبت اعلام شده،   بیمارستان میبد را از معدود بیمارستان‌هایی برشمرد که فوتی کرونا نداشته، همچنین  روند بهبودی بیماران تا به حال مطلوب بوده‌است.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان تا کنون ۱۷۱ است و از این تعداد 20 نفر فوت کرده‌اند.

مرکز شهرستان ۱۰5هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.      

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا