ضد عفونی معابر شهر میبد به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت!

پیرو مصوبه ستاد بحران شهر میبد ضد عفونی معابر این شهر در دستور کار شهرداری و نیروهای سپاه و بسیج و هلال
احمر قرار گرفت !!

ضد عفونی معابر شهر اقدام خوب و تحسین آمیزی است که در دستور کار شهرداری میبد قرار گرفته است اما چرا این قدر دیر ؟

کاش مسوولان شهر توضیح می دادند که ضد عفونی معابر و خیابانهای شهر الان بعد از گذشت چند روز آن هم به صورتی ویژه آن گونه که در سخنان مسوولان شهر در ویدئو های منتشره در فضای مجازی گفته شده باید باشد ؟

چرا ضد عفونی معابر در روز و در ساعت 4 بعد از ظهر؟

چرا شهرداری میبد اکنون بعد از گذشت 2 هفته یادش به ضد عفونی شهر افتاده در حالی که از همان ابتدا به درخواست خبرنگار رسمی شهر مبنی بر انجام مصاحبه در این ارتباط بی اعتنایی کرده و هیچ وقتی را تعیین کردند ؟

به گفته مسئول ناوگان حمل و نقلی میبد تاکسی داران شهر خود باید به ضد عفونی تاکسی های شهر بپردازند ، آیا نظارتی در این چند روزه صورت گرفت؟

آیا یا توجه به خبرها مبنی بر این که اردکان ، میبد و یزد کانون های کرونا در استان یزد هستند ورودی های شهر میبد کنترل می شود؟

آیا کارخانجات که در لیست اعلام تعطیلی ها نیست رصد می‌شوند که چه تعداد افراد غریبه و از شهرهای دیگر در آنها رفت و آمد دارند ؟

آیا به سهولت دسترسی کارگران و پرسنل کارخانجات به ماسک و مواد عفونی توجه شده ، کارگرانی که هر روزه باید مسیری در مینی بوسها در کنار هم و بدون فاصله برای آمدن به سر کار بنشینند؟

آیا هیچ کس پاسخگو هست در مورد مبتلایان به کرونا در شهر میبد که آیا این افراد میبدی هستند یا نه ؟

چرا مسوولان شهر میبد در این وضعیت حساس این قدر علافمند به گذاشت پخش زنده در اینستاگرام و کانالها در فضای مجازی شده اند و صدا و سیما و رسانه های رسمی شهر را فراموش کرده اند؟

و….

کاش مسوولان …

کاش مسوولان ارشد شهر همان اندازه که برای گذاشتن لایو و مصاجبه تلویزیونی وقت داشتند به همان اندازه پاسخگوی خبرنگاران رسانه های شهر برای انجام مصاحبه حضوری و یا تلفنی مبنی بر پیگیری مشکلات شهروندی و مسائل شهر بودند و وقت داشتند نه اینکه یک خبرنگار رسانه رسمی آن هم بعد از گرفتن وقت حدود یک ساعت مانند ارباب رجوع به انتظار انجام مصاحبه بنشیند.

ضد عفونی معابر شهر اقدام پسندیده ای است اما چه خوب است در مصرف مواد ضد عفونی که آوازه کمیاب بودن آنها این روزها شنیده می شود به گونه ای عمل شود که به دغدغه و نیاز دیگر شهرهای دیگر کشور به مواد ضد عفونی اندیشیده‌شود به خصوص شهرهایی که با شدتی بیشتر از استان یزد و شهر میبد درگیر کرونا ویروس هستند.

همچنین توجه کنیم دستورالعمل ها تا به اجرا نیاید نتیجه ای ندارد.