اجتماعیاخبار روز

توجه به تداوم چرخه صادرات و زندگی اقتصادی مردم ضرورت دارد

امام جمعه میبد با اشاره به لزوم تداوم داشتن چرخه صادارت و ادامه زندگی اقتصادی مردم گفت: ارائه آموزش و ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی و حفاظتی مقابله با کرونا دربخش صنعت و اصناف اهمیت زیادی دارد.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای سلامت افزود: باید همراه با نهایت توجه به رعایت اصول و دستورالعمل‌ها ی بهداشتی تدابیری  نیز برای تداوم و استمرار زندگی و افزایش روحیه کار و تلاش و ادامه فعالیت‌های علمی‌و اقتصادی و حفظ  نشاط افراد در جامعه اندیشه کرد.

وی  با اشاره به لزوم داشتن خلاقیت و ابتکار در این ارتباط ادامه داد: دست اندرکاران و دستگاه‌های اداری باید همواره برای همه بدترین اتفاقات و سناریوها نسخه‌ای آماده داشته و با مهیا کردن همه زیرساختها و تجهیزات آمادگی لازم را برای مبارزه و مقابله با حوادث و پیشگیری از بیماریها داشته‌باشند.

امام جمعه میبد اظهار داشت  : نه باید با بزرگ نمایی ایجاد نگرانی در جامعه کرد و نه با بی توجهی و سهل انگاری در انجام وظایف خود کوتاهی کنیم ، باید به  آماده بودن و داشتن پدافند غیرعامل قوی در موقع روی دادن حوادث توجه داشت.

توجه به ارتقای معنوی و اخلاقی و توانمندی افراد در جامعه

وی یادآور شد: لازم است همراه با برخوردی  کارشناسی و فنی  در جهت پیشگیری از حوادث و بیماریها با نگاه معنوی این وقایع که چالش‌هایی بزرگ برای بشریت محسوب می‌شود، فرصتی برای اقتدار معنوی و نیز تمرین و ممارست برای انجام وظیفه و ارتقای علمی‌، معنوی، اخلاقی و توانمندی افراد برای داشتن جامعه‌ای آگاه، هوشمند و مسلط بر کنترل این گونه مسائل باشد.

اعرافی تصریح کرد: روی دادن این حوادث باید انسان‌ها را معنوی تر و همدلی، دوستی و تعامل را در جامعه حاکم کند و درس اخلاق و علم،   کار و تلاش و همراهی و همکاری را به همه بیاموزد.

وی با اشاره به لزوم داشتن رویکردهایی در این ارتباط اظهار داشت: در عین حال که باید رعایت تدابیر کارشناسی، فنی و دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه باشد لازم است با درنظر گرفتن توجهات اخلاقی و معنوی و با در نظر گرفتن جوانب و با مشاوره و در کل با نگاهی جامع تصمیم گیری شود.

وی در این ارتباط پیشنهاد به گذاشتن شاخص برای رعایت اجرای دستورالعملهای بهداشتی و تعیین پاداش در این زمینه کرد و همینطور با اعلام حمایت لزوم ایجاد شبکه اطلاع رسانی جامع با مدیریت شبکه بهداشت را یادآور شد و از سایت‌ها و نشریات خواست در امر اطلاع رسانی و ارائه  موضوعات پیشگیری از بیماری و ارائه مفاهیم اخلاقی و معنوی و موضوعاتی که  سلامت جامعه را دنبال می‌کند احساس مسئولیت کرده و فعال‌تر باشند.

جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان

رییس شورای فرهنگ عمومی‌میبد با اشاره به  راه اندازی کانال در فضای مجازی برای روحانیون از آموزش و پرورش هم خواست تا با برقراری ارتباط  بین دانش آموزان و معلمان از  افت تحصیلی و علمی‌و حتی اخلاقی و معنوی دانش آموزان جلوگیری کنند.

وی همچنین به راه اندازی آزمایشگاهی با تجهیزات کامل و به روز با بهره گرفتن از خیرین شهرستان و نیرو‌های سپاه و بسیج اشاره کرد و توجه داشتن ویژه به پاکبانان و آموزش‌دادن آنها و توجه داشتن به بخش‌ها و روستاها و همچنین خدمت‌گزاران در بخش بهداشت و درمان را هم خواستار شد. 

پرهیز از اجرای مراسم‌ها و برگزاری تجمعات

فرماندار میبد نیز در این نشست به تعطیلی بازار خدیجه خاتون و نیز لزوم برخورد با مراسم هایی که به خصوص در بخش‌ها و روستاها به صورت گرم و گیرا برگزار می‌شود اشاره کرد.

حسین فلاح توجه به رعایت مسائل بهداشتی در امر پذیرایی در مجالس و مراسم‌ها را نیز یادآور شد و خواست تا نسبت به لغو جشن‌های عروسی نیز تاکید شود.

وی ضد عفونی کارخانجات و اماکن عمومی‌را نیز متذکر شد.

در این نشست به مراسم‌هایی که همچنان برگزار می‌شود، توجه به گذاشتن ماسک در نانوایی‌ها، ارائه آموزش به یگان‌‌‌های انتظامی‌و قرار دادن تجهیزات حفاظتی و بهداشتی در اختیار انها، پرهیز از انتشار شایعات در فضای مجازی و … اشاره شد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا