اخبار روزاجتماعی

مقابله با کرونا در دستور کار شهرداری میبد قرار گرفت

شهردار میبد گفت: تدابیر و برنامه‌های اندیشیده شده مورد نیاز جهت مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا به مسوولان واحدهای مربوطه در حوزه شهرداری شهرستان ابلاغ شد.

به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی‌شهرداری میبد علیرضا نقوی افزود: با توجه به لزوم آمادگی برای پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا و آمادگی فضاهای عمومی‌شهر در این زمینه، لازم است شهرداری در وضعیتی که سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، با آمادگی دقیق و جدی وارد عمل شود.

وی ادامه داد: همه‌ی ما باید در این شرایط آماده باشیم تا بتوانیم با افزایش بهداشت فضاهای عمومی‌پیشگیری لازم را در این زمینه با افزایش ایمنی شهروندان انجام دهیم.

ضد عفونی کردن فضاهای ویژه بهداشتی و حمل و نقل

شهردار میبد  گفت: معاونت خدمات شهری و اداره سیما، منظر و فضای سبز ملزم شده اند تا اقدامات لازم برای ضد عفونی کردن فضاهای ویژه بهداشتی از جمله سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و افزایش نظافت در آن، دقت در شارژ مرتب مواد شوینده و … به عمل آورند.

وی ازسازمان حمل و نقل همگانی هم خواست  در اسرع وقت اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها، مینی بوس‌ها و ارائه‌ی راهکارها به تاکسی‌های شهری و موسسات حمل و نقل شهری (تاکسی سرویس) اقدام نماید.

شهردار میبد اظهارداشت: حوزه فرهنگی اجتماعی نیز باید در جهت فرهنگ سازی صحیح در این ایام از جمله رعایت نظافت شخصی، رعایت اصول بهداشتی در زمان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی‌(مانند استفاده از ماسک)، اطلاع رسانی صحیح و پرهیز از غلبه‌ی جو هراس بر جامعه و دیگر موارد را مورد توجه قرار دهند.

ارائه آموزش به پاکبانان و سایر نیروهای خدمات رسان

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و ارزش سلامتی تمام شهروندان و از جمله پاکبانان، نیروهای جمع‌آوری و حمل پسماند، پارک‌بانان، آتش‌نشانان و سایر نیروهای شهرداری، رانندگان حمل و نقل، ارائه‌ی آموزش‌های لازم و دستورالعمل‌های جدید برای صیانت از آنها و  رعایت بهداشت کار در دستور کار قرار گرفته‌است.

وی همچنین یادآور شد: اداره منابع انسانی، حوزه فرهنگی اجتماعی و روابط عمومی‌شهرداری نیز باید دستورالعمل‌های جدید بهداشت کاری در سطح شهرداری و سازمان‌ها و کلیه‌ی فضاهای کاری را برای صیانت از کارکنان شهرداری و ارباب رجوع  بر اساس استانداردهای اعلامی‌از سوی شبکه بهداشت شهرستان ابلاغ نمایند.

نصب اطلاعیه‌ها و ارسال پیامک‌های آموزشی و انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از کرونا

این مسئول به نصب اطلاعیه‌ها و طرح‌های گرافیکی در سطح فضاهای اداری، استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده دست در سطح اداره، عدم استفاده از اثر انگشت در ثبت ساعت و استفاده از سیستم چهره نگاری، وجود پد الکلی در مواقع ضرورت ثبت انگشت اشاره کرد که لازم در دستور کار قرار گیرد.

وی درادامه ارسال پیامک کوتاه و پیام‌های اطلاع رسانی و بهداشتی در رسانه‌های شهرداری و شهری عنوان کرد که در دستور کار روابط عمومی‌شهرداری  قرار گرفته تا با هماهنگی حوزه فرهنگی اجتماعی نسبت به آن اقدام نماید.

مرکز شهرستان ۱۰5هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.    

ایرنا 

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا