اخبار روزاجتماعی

برای ساماندهی سگ‌های ولگرد، آیین‌نامه جامع و کاملتری نیاز است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با بیان اینکه گفت: اتلاف و یا ساماندهی سگ‌های بی‌صاحب نیاز به صدور دستورالعمل و آیین نامه جامع و کامل‌تری از سوی مراجع در سطح کشور دارد.

سید بهروز موسوی ندوشن در نشست شورای سلامت با موضوع سگ‌های بی‌صاحب افزود: علی رغم این موضوع لازم است کارگروهی با حضور ادارات محیط زیست، مرکز بهداشت و دامپزشکی تشکیل شود و با ارتباط داشتن با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اقدامات اجرایی و آمار مرتبط را رصد و گزارش‌هایی را در این خصوص ارائه کنند.

وی درادامه به شناسایی منبع تغذیه سگها برای جلوگیری از تجمع آنها در مکان‌هایی از شهر و کنترل و مدیریت گود زباله  و همچنین در دستور کار قرار دادن ایجاد کمپ نگهداری سگهای بی صاحب و … اشاره کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آموزش دادن دانش آموزان که در هنگام رویرو شدن با سگها چه اقدامی‌انجام دهند و همینطور موضوع اطلاع‌رسانی با استفاده از انیمیشن، کلیپ و بنر را نیز یادآور شد.

ساماندهی سگ‌‌‌های بی صاحب حمایت از حیوانات است

دادستان میبد هم گفت:با توجه به دستورالعمل هیئت وزیران در خصوص کنترل جمعیت حیوانات  و به خصوص سگهای بی‌صاحب اگر این حیوانات مورد کنترل و ساماندهی قرار گیرند هم به این آیین نامه عمل شده و هم از حیوانات حمایت می‌شود.

علی باقرپو ر زارچی در ادامه به لزوم ایجاد مکانی برای نگهداری سگ‌ها و ساماندهی و عقیم سازی آنها و…اشاره کرد.

وی همچنین برلزوم اجرای مصوبات این نشست به عنوان یک سند اجرایی تاکید کرد.

پیدا کردن راهکار برای کنترل و ساماندهی سگی بی‌صاحب اهمیت دارد

شهردار میبد هم گفت:پیدا کردن راهکار برای رفع مشکل ایجاد شده اهمیت دارد که با توجه به آن شهرداری با اقدامی‌سریع با همکاری دیگر ارگان‌های مرتبط  این موضوع را مورد پیگیری قرار خواهد داد.

علیرضا نقوی به ایمن سازی و کنترل ورود و خروج به گودال زباله، خواستن از خانواده‌ها برای کنترل فرزندان خود، اطلاع رسانی به مردم برای ریختن زباله در محلی که تعیین خواهد‌شد و …اشاره کرد.

در این نشست مسوولان ادارات حاضر در نشست به ارائه فعالیت‌های خود در این ارتباط پرداختند.

در روز جمله یک کودک در محدوده کشتارگاه میبد مورد حمله سگها قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا