اخبار روزاجتماعی

ظرفیت‌های اسکان نوروزی پیش بینی شود

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: باید با توجه به شرایط خوب اسکان سال گذشته ظرفیت‌ها پیش بینی شود تا در زمان‌های بحرانی با مشکل موجه نشویم.

هما خورشیدی روز دوشنبه در نشست خدمات سفر افزود: اطلاعات و آمار خدمات سفر و همچنین ظرفیت‌ها از طریق تکمیل فرم خاصی که وجود دارد باید از طریق سامانه اعلام شود.

وی در ادامه به درخواست نصب تابلو در مسیرهای مواصلاتی اشاره کرد که باید در صورت نیازاز طریق شهرداری‌ها  به دبیر خدمات سفر استان ارائه شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد همچنین متولی نقشه و بروشورهای اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع استان عنوان کرد.

این مسئول به صدور مجوز و همکاری با برگزارکنندگان رویدادهای گردشگری در جهت ایجاد شورو نشاط و همچنین معرفی مسیرهای گردشگری، معرفی محصولات و …اشاره کرد.

خورشیدی استقرار راهنماها در مناطق گردشگری ندوشن را نیز یادآور شد که افرادی که می‌توانند در قالب تشکل مردمی‌فعالیت داشته‌باشند باید تشکل خود را معرفی کنند تا برای راهما بودن در این منطقه تحت آموزش قرار گیرند.

ادارات مرتبط گزارش فعالیت‌‌‌های خود را ارائه دهند

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی هم گفت: با توجه به فرصت کم باقیمانده تا تعطیلات عید لازم است ادارات مرتبط گزارش کار فعالیت‌های خود را برای برنامه‌ریزی بهتر ارائه دهند.

فرزین خادمی‌افزود: با توجه به مصوبات نشست‌های قبل مقرر شده بود تا ادارات گزارش کار پروژه‌ها و برنامه‌های در دست اقدام را برای ایجاد هماهنگی ارائه نمایند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌هایی که مقرر شده بود، تشکیل کمیته‌های برنامه ریزی و رسیدگی به شکایات خدمات سفر، کمیته اجرایی خدمات انتظامی‌و ترافیک شهری، اسکان و رفاه، امداد و نجات، خدمات بهداشت، سلامت و محیط زیست، اطلاع رسانی و تبلیغات، کمیته اجرایی نظارت بر تنظیم بازار و کمیته اجرایی حمل و نقل و خدمات سفر را یادآور شد.

برنامه‌ها و اقدامات انجام شده برای میزبانی گردشگران نوروزی

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میبد هم با اشاره به برنامه‌های ایام عید مانند تعیین محل هایی به نام نوروزگاه، توزیع نقشه و بروشور در اماکن تاریخی، برگزاری جشنواره‌ها و…، به اقدامات انجام شده نظیر مرمت‌‌‌های اضطراری و ساماندهی معابر گردشگری، نورپردازی و آمارگردشگران سال گذشته اشاره کرد.

رسول مشتاقیان افزود: سال گذشته آمار اسکان مدارس را 23 هزار و 925 نفر، هتل‌ها را 2 هزار 473 نفر و بومگردی‌ها را ‌یک هزار و 62 عنوان کرد.

وی آماربلیط فروخته شده به بازدیدکنندگان نارین‌قلعه را از 25 اسفند  97 تا 15 فروردین 98 را 22 هزار و 445 نفر ذکرکرد.

در این نشست به خدمات امداد و نجات و تقویت گشت ویژه، مشکلات حوزه گردشگری در بخش ندوشن، مهیا کردن لیست کشیک‌های صنفی، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها به خصوص جشنواره سوغات، مرمت بناهای تاریخی، حفظ آثار تاریخی  و…اشاره شد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا