همزمان با سومین روز از ایام الله دهه فجر جشنواره ورزشی “مهر مادری” با حضور مسئولان، جمعی از نونهالان مهدهای کودک و مادرانشان در ورزشگاه شهید چمران میبد برگزار شد.

کارشناس ورزش بانوان میبد در این ارتباط به ایرنا گفت: این جشنواره با هدف گرامیداشت ایام الله دهه فجر و همچنین برای ارتقای تمرکز و افزایش تحرک و مهارت دست ورزی و تقویت هوش هیجانی در بچه‌ها در چهار ایستگاه برگزارگردید.

نرگس بیغرض اردکانی افزود: در کنار این جشنواره که با حضور ۱۵۰ نفر از بچه‌های مهد‌های کودک و مادران آنها و در مجموع ۳۰۰ نفر اجرا شد نمایشگاه دست‌آوردهای ورزشی کودکان نیز دایر شد.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه یک ۱۰۰ اثر ارائه شده از بچه‌ها به نمایش گذاشته است، ادامه داد: در پایان برگزاری جشنواره از سوی هیئت ورزش همگانی شهرستان به همه بچه‌ها شرکت کننده داده شد.

در این جشنواره مادران با شور و حالی خاص همراه فرزندان خود به بازی پرداختند.

ورزش در بالا بردن روحیه بچه‌ها و دادن انرژی به آنها بسیار موثر است

به گفته یکی از مادران شرکت کننده در جشنواره بچه‌ها بیشترین وقت خود را با پدر و مادر و در خانه  می‌گذرانند و دوست دارند بازی و تفریح با پدر و مادر را تجربه کنند.

وی افزود: بچه ها  با الگو برداری وقتی بزرگ می‌شوند و پا در عرصه زندگی می‌گذارند خود نیز همین رفتار را با فرزندان خود‌ خواهند‌ داشت.

مادر فاطمه سنا  فاضلی فر هم گفت: این ورزش‌ها در روحیه و انرژی دادن به بچه‌ها و افزایش تمرکز آنها بسیار موثر است، خودم به عینه نتیجه این گونه بازی‌ها را در فرزندم مشاهده کرده‌ام.

به گفته بتول زارع که به همراه دختر خواهرش در این جشنواره شرکت کرده بود، این ورزش‌ها در ایجاد شادابی در روحیه بچه‌ها بسیار موثر است و آنها خود دوست دارند در این جشنواره‌ها شرکت کنند.

اکرم زارعی بازنشسته فرهنگی که به همراه فرزندان دوقلوی خود در این برنامه تفریحی ورزشی شرکت کرده بود از دست اندرکاران پیش دبستانی مهتاب که برنامه‌های خوب و ارزشمندی را اجرا می‌کنند تشکر کرد.

وی اجرای این برنامه را برای برقراری ارتباطی بهتر بین والدین و مربیان و فرزندان و بالا بردن روحیه بچه‌ها که نقش تاثیر گذاری در آینده مملکت دارند بسیار موثر عنوان کرد.

این برنامه با همکاری اداره بهزیستی و با شرکت نونهالان مهد کودک‌ بشری و پیش دبستانی مهتاب اجرا شد.